Andělské zrcadlo

Originální název: Angelglass

Polaris - 2010
ISBN: 978-80-7332-155-0

Polaris (2010) 978-80-7332-155-0 240

Praha současnosti: v strouze se probudí muž bez jakýchkoliv vzpomínek na minulost, jeho paměť je nepopsaný list. Ujme se ho skupinka ekoaktivistů, kteří jej pojmenují "Poutník" a postupně ho vtáhnou do svých plánů na vyvolání nepokojů při blížícím se summitu výrobců ropy N15.

Praha v roce 1584: v strouze se probudí muž bez vzpomínek, připojí se k poselstvu z Anglie a je přijat na dvůr Rudolfa II. Melancholický císař obklopený intrikány, podvodníky a šarlatány mu dá jméno "Poutník"...

A v zářícím města na pokraji věčnosti upadne bytost vyššího řádu za své nekonformní názory v nemilost.

Zatímco se tři příběhy vzájemně proplétají a spějí k rozuzlení, je stále těžší rozeznat, co je pravda a co lež a vyvstane otázka: Jak je možné zjistit, kdo jsme, když nikdo kolem nás není, za co se vydává? (Založil/a: Kaori)

#praha
David Barnett David Barnett
*11.01.1970

23.44
  24. 12. 2011, 13:46
Nejsem nadšená. Zajímavá myšlenka,ale zpracováno tak nějak na půl cesty. Děj se střídavě odehrává v současnosti a v době Rudolfa II. Habsburského, stejná postava, bez paměti, zřejmě se nezjevila náhodou, ale pobyt tohoto muže má nějaké poslání. Jde o záchranu nevinných- nespecifikováno, na konci mi chybí rozuzlení, z knihy nevyznívá žádné poslání. Podle mě je to plytké, ke knize se zpět nevrátím.