Popol všetkých zarovná

Profil knihy je v jiném jazyce

Popol všetkých zarovná
Originální název: Popol všetkých zarovná
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Slovart - 2005
ISBN: 80-7145-277-7

Slovart (2005) 80-7145-277-7 404

Opravdu neobyčejný detektivní román! Napsal ho člověk, co do detailů zná policejní prostředí, podsvětí i praktiky tajných služeb. Často je však obtížné rozlišit, kdo je kdo. Detektivové Krauz a Fischer z oddělení vražd v Městě se při vyšetřování smrti mafiána Malého Pavouka, pobočníka Miroslava Stehlíka alias Bossa, dostanou k magnetofonové kazetě, na které se zesnulý Malý Pavouk dohaduje s neznámým mužem na nějakém únosu. Později za podezřelých okolností vybuchne auto policistu Róberta Eliáše. Ukazuje se, že věděl něco o spolupráci tajné služby a mafie při únosu syna vysokého představitele Republiky ... Když do sebe začínají kusy skládačky zapadat, z Ministerstva přijde rozkaz vyšetřování zastavit. Autor tvrdí: "Všechny osoby, děj a místo v této knize jsou smyšlené a jakákoliv podobnost se skutečnými událostmi je čistě náhodná ..." A možná ne! (Založil/a: cheyene)

cheyene
  3. 9. 2014, 13:22
Aequat omnes cinis. Impares nascimur, pares morimur. Seneca. Velmi dobrá detektivní záležitost, v níž se prolínají dva případy, což je sice poutavé, ale na druhou stranu to znepřehledňuje čtenáři události z obou případů, jinak řečeno, než se prokoušete k pokračování vyšetřování vraždy stařenky, zapomenete skrze vyšetřování vraždy Malého Pavouka co se odehrálo naposledy v prvním případu. Potěší místy občasné vsuvky z dějin, připomínání společného státu, dokonce i pasáže s českými prvky, také nahlédnutí do soukromého života detektivů, ovšem v oblasti sexu mi přišlo, že Dán zbytečně tlačí na pilu. Román je to čtivý, při louskání stránek si můžete připadat, jako kdybyste sledovali nějaký novodobý krimi seriál, což je velké plus. Co musím vychválit, je závěr knihy, poslední kapitoly jsou velmi napínavé a závěrečná nemá chybu a díky ní jsem ochoten autorovi odpustit onu nepřehlednost v paralelním vyšetřování, neboť to krásně vyjasnil a nasadil brouka do hlavy - zažil to on sám? Opravdu se to stalo?
dzoko
  16. 1. 2015, 17:44
Na naše pomery skvelý detektívny román, ktorý sa určite dostane pod kožu nielen nám Slovákom. Príbeh sa točí okolo samotného slovenského kriminálu a všetko s ním spojené - ženy, vrahovia, zlodeji, trojpísmenkové organzácie, štát, vnímanie zločinca ako takého.. Autor absolútne impozantne zvládol hlavne vykresliť hlavné postavy, postavenie žien v takomto prostredí, ich vnímanie a celkovo kauzičky, ktoré možno dokonca utvorili štát aký je dodnes. Na prvý diel som sa tešil, dopadlo to nad moje očakávania, ďalšiemu dielu dávam zelenú, konečne autor z nášho územia, ktorý vie ako nato :)