Originální název: God-shaped Hole

Metafora - 2015
ISBN: 978-80-7359-485-5

Metafora (2015) 978-80-7359-485-5 324
Metafora (2003) 80-86518-18-3 259

Je to příběh starý jako svět, a přece znovu a znovu jiný, jedinečný a neopakovatelný. Uštěpačným hlasem rozhněvané a zraněné mladé ženy ho nepříliš uctivě vypráví Beatrice "Trixie" Jordanová, nekonvenční výtvarnice a vášnivá odpůrkyně veškerého snobství. A také věčná hledačka pravého smyslu žití, jejíž cynismus není zdaleka tak obrovský, jak by se na první pohled mohlo zdát. Není proto divu, že právě ona odpoví na lehce potrhlý inzerát mladého muže, který hledá "přítelkyni pro konec světa".

Do života jí tak vtrhne Jacob Grace, talentovaný, sympaticky praštěný začínající spisovatel. Svými svéráznými způsoby i hlubokomyslnou filozofií ji okouzlí natolik, že se spolu brzy jako po horské dráze řítí radostmi i běsněním svého vášnivého vztahu. Během krkolomné jízdy se oba snaží vyrovnat s bolestí, kterou jim způsobili jejich otcové, když je - každý po svém - kdysi opustili.

Hospody a bary nenáviděného Los Angeles, z něhož se Trixie s Jacobem touží odstěhovat, okázalé večírky, tolik milované Trixiinou bohatou matkou, divoké mejdany u přátel, noční pláž..., to jsou kulisy prazvláštního milostného příběhu, po němž vám zůstane sladko u srdce, hořko na jazyku a - díra v duši... (Založil/a: al-ma)

Tiffanie DeBartolo Tiffanie DeBartolo
*27.11.1970

Miriam
  20. 6. 2016, 8:15
Takový románek na jeden letní den. Příběh se četl prakticky sám.
Co z toho plyne? Život není fér, ale koho by to ještě mohlo překvapit?
Melindaaaa
  27. 8. 2016, 14:58
Neskutečně opravdová a syrová knížka o lásce. Žádná procházka růžovou zahradou, žádní motýlci, přesto reálná jako málokterá jiná kniha, kterou jsem kdy četla
Marselle
  24. 4. 2016, 9:35
Tato kniha není jen obyčejný román. Přestože je plná sladkých slov, lásky a milování.
Je také plná nádherných životních pravd a ponaučení. Na konci mi trochu tekly slzy a přála jsem si abych někdy potkala někoho takového jako potkala Trixie Jacoba.
Ann-K.
  22. 4. 2015, 13:24
Jeden z mála románů, co jsem kdy četla a který mě mile překvapil. Přesto, že se jedná o romantickou knihu, není to jen romantická ,,slátanina," ale především silný příběh o životě a lásce:) A samozřejmě o Díře v duši.
Wajny
  1. 7. 2016, 15:15
Přesně ta knížka, u které jste si jistí, že to co si přečtete na první stránce se opravdu stane. Takže po 55 stránkách už brečíte, protože víte, jak to skončí a jak je život nespravedlivý.
jaspis
  2. 1. 2016, 7:52
Nenechala jsem se zmást názvem knihy a ze začátku jsem byla ráda. Tak v polovině jsem se začala nudit, ale konec... no ten vážně překvapil. Dokonce i slzička mi ukápla. Určitě spíš doporučuji přečíst a rozhodně nebrat za slovo hlavní hrdinku.