Houby - česká encyklopedie plus Kapesní atlas hub

Houby - česká encyklopedie plus Kapesní atlas hub Originální název: Houby - česká encyklopedie plus Kapesní atlas hub

Reader’s Digest Výběr - 2004
ISBN: 80-86196-71-2

Reader’s Digest Výběr (2004) 80-86196-71-2 448

Kniha se zabývá u nás tak populárním fenoménem houbaření ze všech možných pohledů, je vlastně sumářem všech informací a znalostí o stále ještě neprobádaném a tajemném světě hub.
Publikace vás provede barevným světem hub na všech kontinentech, historií a současností experimentování s halucinogenními houbami, dozvíte se i o jejich úloze v lidovém léčitelství a šamanství. Najdete tu rovněž zajímavé informace o dalších příznivých účincích hub na lidský organismus: houby léčí astma, snižují hladinu cholesterolu a mohou působit dokonce jako afrodiziakum. Můžete se jimi ovšem i otrávit (někdy bohužel smrtelně), a proto je dobré vědět, jak otravám předcházet, poznávat je a léčit. Na mnoha druzích hub si můžete pochutnat, jiné však je třeba chránit. V naší knížce se mimo jiné dozvíte, že za sběr chráněných druhů hub můžete dostat pokutu až 50 000 korun! Spokojeni budou jistě i houbaři, kteří chodí do lesa hlavně z kulinářských důvodů – 223 receptů na houbové pochoutky uspokojí i nejnáročnější gurmány. Největší chloubou knihy je však původní Atlas 450 druhů hub: popisy napsali František Kotlaba, Vladimír Antonín a Zdeněk Pouzar, naši nejuznávanější mykologové.
K publikaci je přiložen Kapesní atlas hub, v němž naleznete vyobrazení a popisy nejznámějších druhů a jejich jedlých či jedovatých dvojníků, takže již přímo v lese budete moci houby snadno určit. (Založil/a: marta-b)