Tattoo Portraits Slovakia

Profil knihy je v jiném jazyce

Tattoo Portraits Slovakia

Nezistené / Iné - 2014
ISBN: 978-80-971132-3-0

Nezistené / Iné (2014) 978-80-971132-3-0 303

Veríme, že naša nová obrazová publikácia plná fotografií od skvelých slovenských fotografov i menej známych talentov otvorí oči a mysle širšiemu publiku a postaví fenomén tetovania tam, kde naozaj patrí - na piedestál svojbytnej formy umeleckého vyjadrenia či projektovania vlastného svetonázoru na svojom tele. Radi by sme zotreli stigmy, ktoré nahliadajú na tetovanie ako na subkultúrny fenomén polosveta asociálov a ukázali, že tetovanie patí k ľuďom mnohých profesií a názorov, čo determinovalo aj výber ľudí v tejto knihe. Nie je plošným prieskumom kvantity, ani špecializovaným výskumom kvality. Je výberom rôznych ľudí s rôznymi pohľadmi na tento svet a samozrejme s rôznym prístupom k tetovaniu. Sú to skrátka umelecké portréty zvonku aj zvnútra, ktoré ukazujú človeka ako komplexnú bytosť, ktorej integrálnou a prirodzenou súčasťou sú aj kérky.