Snová novela

Snová novela Originální název: Traumnovelle

Garamond - 2007
ISBN: 8086955850

Garamond (2007) 8086955850 266

Snová novela patří ke klenotům rakouské literatury a její autor mezi nejzajímavější předválečné rakouské spisovatele. Arthur Schnitzler byl lékař a psycholog a své poznatky o hypnóze či sugesci hojně využíval při své literární činnosti. Fantaskní příběh o rozkladu jednoho manželství z roku 1926 se stal předlohou posledního filmu Stanleyho Kubricka Eyes Wide Shut. (Založil/a: bejby)

vladislaus
  31. 8. 2015, 8:50
Kniha má jen 133 stránek, protože bych to v němčině nedal a na ty německé stránky jsem ani nekoukl. Kdysi jsem viděl i ten Kubrickův film. Nevěděl jsem, že je napsán podle této novely a film mne nijak zvlášť nezaujal, stejně jako tato kniha. Jako klenot literatury bych ji neoznačil spíše jako výplod nevybouřených vášní.
fana
  2. 7. 2010, 2:03
Arthur Schnitzler a jeho Traumnovelle.....sqost, úžasný příběh, úžasný styl, úžasné podání, úžasný zážitek...... no není to úžasné?... Kniha, kde není jediného slova navíc.