Ako skrotiť Drzú Soňu

Profil knihy je v jiném jazyce

Ako skrotiť Drzú Soňu

Perfekt - 2014
ISBN: 978-80-8046-668-8

Perfekt (2014) 978-80-8046-668-8 112

Všetko bolo u nás v Žabykláčove úplne v poriadku, kým k nám neprišla Drzá Soňa. Sme malé mestečko a naša babka hovorieva, že tu vidí do taniera každý každému. Máme jedno námestie, radnicu, na vŕšku hrad a našu slávnu školu. Práve tam chodím ja, Čalabúnová, Žuvačková, Vreteno alebo slabinger Vášnivý a všetci sme žiakmi piatej triedy. Nie je nás veľa, asi pätnásť, pretože ako hovorím, Žabykláčov je malé mestečko medzi kopcami a lesmi, a je dosť možné, že ste o ňom nikdy nepočuli. Učitelia nás veľmi radi nemajú, vraj všetci skončíme v polepšovni, ale my si to nemyslíme. Možno trošku hneváme, ale kto nie?

A tak vlastne viete všetko potrebné – v Žabykláčove sa jednoducho rozpútala vojna
piatakov proti prísnej pani učiteľke. Aj keď to občas vyzerá, že je to úplne naopak. V každom
prípade príhody detí, rodičov aj učiteľského zboru, ktoré sa stali počas druhého polroka
v jednej malej základnej škole, vám prinesú veľa zábavy a inšpiráciu pre vaše vlastné huncútstva.

Knihu ilustroval vynikajúci slovenský ilustrátor Juraj Martiška.

Jiří Holub Jiří Holub