Jazmínkine rozprávky

Profil knihy je v jiném jazyce

Jazmínkine rozprávky

Nezjištěno / Jiné - 2007
ISBN: 978-80-969984-2-5

Nezjištěno / Jiné (2007) 978-80-969984-2-5 56

Rozprávky, ktoré si môžete prečítať v tejto knižke sme vymýšľali spolu s mojou vnučkou Jazmínkou. Večer, keď sa jej ešte nechcelo spať, prosila: „Babi, vymyslime si nejakú novú rozprávku, najlepšie o škriatkoch, o vílach, o prírode, ale takú, aby v nej nebolo nič strašné. Mne sa páčia len pekné veci.“ A tak spoločnými silami vznikli Jazmínkine a babičkine rozprávky, plné úprimnej detskej nežnosti, ľahkosti a farieb, veselých príhod o bobríkoch, o tom, ako prišiel do škôlky kúzelník a zabudol tam huncútku opičku, o modrom sloníkovi, či vetríčku, štekliacom Jazmínku po líčku, aby jej odovzdal pozdrav dievčatka z ďalekej krajiny. Dozviete sa, o čom sa hádali orechy aj čo zažili snehové vločky. V Jazmínkiných rozprávkach nájdete aj opisy tatranskej prírody, ktoré vám prezradia, ako vznikli morské oká a že aj v Tatrách žijú dobrí škriatkovia, malí tatranskí „ekológovia“, zbierajúci papieriky po neporiadnych turistoch. Rozprávky tejto knižky hovoria o spontánnej detskej radosti, zmysle pre krásu a poriadok. Sú preto detsky poučné, nie však veľmi, aby vás to neodradilo od čítania. Dobrú zábavu vám praje Jazmínka, ktorá rozprávky vymýšľala a jej babka Mária Fazekašová, ktorá ich napísala.