Život s piesňou

Profil knihy je v jiném jazyce

Život s piesňou

Nezjištěno / Jiné - 2005
ISBN: 80-85451-19-0

Nezjištěno / Jiné (2005) 80-85451-19-0 120

Kniha tejto známej speváčky ľudových piesní a dlhoročnej rozhlasovej redaktorky je odrazom jej vlastnej osobnosti. Laščiakovej kultivovaný, vrúcny a spontánny spevácky prejav cítiť aj v textoch. Sú tam spomienky na rodnú Oravu, rodičov, detstvo...
V živom rozprávaní nájdeme nádherný príbeh jej otca, ktorý odišiel za prácou do Ameriky a vrátil sa na Slovensko ako Štefánikov legionár. Podstatnú časť knihy tvoria pohnuté ľudské osudy, jej príhody s ľudovými spevákmi, za ktorými chodila spočiatku ako študentka, neskôr ako rozhlasová redaktorka. Vždy išla k prameňom vzniku ľudových piesní. Plasticky opisuje ako vznikla slávna „svadobná odobierka“.
Čitateľom predstavuje starobylé Slovensko s jeho tradíciami a zamýšľa sa nad večným posolstvom ľudovej piesne. Autorka knihy jednoznačne určuje jej miesto v slovenskej pospolitosti v kontexte s našimi ľudovými tradíciami.
Kniha nám umožní spoznávať krásu skrytú v ľudovom speve, teplo ľudských osudov a čaro dávnych čias.