Kálnické príbehy

Profil knihy je v jiném jazyce

Kálnické príbehy

Nezjištěno / Jiné - 2007
ISBN: 80-85451-34-4

Nezjištěno / Jiné (2007) 80-85451-34-4 72

Anna Sláviková sa narodila 26. mája 1951 v Lubine neďaleko Nového Mesta nad Váhom. Vyštudovala žurnalistiku na FFUK v Bratislave, kde žije. Pracovala v Literárno-dramatickej redakcii Československého rozhlasu, neskôr v Slovenskom filme na Kolibe. Od roku 1992 je v slobodnom povolaní. Poviedky a pásma publikovala v Slovenskom rozhlase a v almanachu Slovo, množstvo príbehov jej vyšlo v časopise Život, Večerník, Nedeľná Pravda a v inej periodickej tlači. Uverejňuje tiež recenzie na knihy a divadelné predstavenia, no najmä rozhovory s významnými osobnosťami nášho kultúrneho života. V roku 2003 úspešne debutovala knihou poviedok Náruč osudov. V tejto knižke s dvadsiatimi poviedkami sa opäť prezentuje schopnosťou pozerať sa na svet okolo seba svojským pohľadom. Príbehy nám približuje duchaplne, úsmevne i s náležitou sebairóniou. Aj vďaka týmto vlastnostiam sa zaraďuje medzi tie slovenské autorky, ktoré sa venujú vzácnemu žánru akým je humor a satira.