Grécky zázrak

Profil knihy je v jiném jazyce

Grécky zázrak

Nezistené / Iné - 2014
ISBN: 978-80-8046-655-8

Nezistené / Iné (2014) 978-80-8046-655-8 384

Kniha Grécky zázrak prevedie čitateľa cez slnečnú Heladu, Atény, Spartu, Mykény, Knóssos, Olympiu, Delfy, Korint, Délos, Rodos i ďalšie slávne miesta krajiny, kde žili „ľudia rovní bohom“. Gréci, považovaní za priekopníkov európskych dejín, sa k svojim objavom, prvenstvám a vymoženostiam sami dopracovali, v mnohých prípadoch doslova prebojovali. Po stáročia sa hovorilo o „gréckom zázraku“ a myslelo sa tým historické prvenstvo a vymoženosti, pre ktoré si Grécko zasluhuje náš obdiv. Ten zázrak je v tom, ako to tento národ dokázal. Prostredníctvom tejto knihy sa o tom môžete presvedčiť. Môžete sa stať pútnikmi, ktorí prejdú po cestách, ktorými prešli Gréci. Vstúpite na bojiská vojsk a do chrámov ich bohov, do hájov filozofov a dielní umelcov. Vyberiete sa po stopách ich veľkých i všedných dní v dobe európskej mladosti, ktorá sa volá antika. Grécke dejiny a výtvory videné z perspektívy nášho veku nám umožňujú lepšie chápať mnohé, čo prišlo po nich.