Od zlozvykov k dobrým návykom

Profil knihy je v jiném jazyce

Od zlozvykov k dobrým návykom

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-89165-41-4

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-89165-41-4 168

Opakovanie je matkou múdrosti – platí to aj pre vytváranie dobrých návykov a odbúravanie zlozvykov. Odborníci tvrdia, že zbaviť sa niečoho alebo si na niečo zvyknúť sa dá za mesiac. Spočiatku to možno bude ťažké, ale ak budeš usilovný a trpezlivý, dočkáš sa úspechu. Vo vytváraní dobrých návykov nám bráni súčasná kultúra okamžitého uspokojenia. Všetko chceme mať hneď a neuvedomujeme si, že mnohé z dobrých vecí, po ktorých túžime, nedosiahneme iba chcením. Dobré návyky si osvoja iba vytrvalí ľudia, ktorí sa odmietnu vzdať. „Víťazstvo je zvyk; žiaľ platí to aj o prehre. Ak sa raz naučíš vzdávať, stane sa ti to zvykom.“ Vince Lombardi. „Sme tým, čo robíme opakovane. Dokonalosť teda nie je skutok, ale zvyk.“ Aristoteles. Najdôležitejším návykom je naučiť sa dávať Bohu vo všetkom prvenstvo. Ďalším krokom je ochota pracovať na dosahovaní stanovených cieľov. Autorka pripomína, že ak nezaplatíme cenu za slobodu, budeme musieť platiť cenu za otroctvo. Joyce Meyer je celosvetovo uznávanou kresťanskou spisovateľkou, autorkou takmer stovky kníh. Na Slovensku si veľkú popularitu získali tituly: Sila myšlienok, Ako zvládať svoje emócie a Drž si jazyk na uzde. Jej rozhlasové a televízne vysielanie Enjoying Everyday Life sledujú milióny divákov po celom svete a konferencií sa zúčastňujú desaťtisíce ľudí.

Joyce Meyer Joyce Meyer