Slzy muža

Profil knihy je v jiném jazyce

Slzy muža

Motýľ - 2014
ISBN: 978-80-8164-021-6

Motýľ (2014) 978-80-8164-021-6 200

Nezávislý novinár dostane od svojej tajnej lásky, šéfredaktorky Jany, úlohu, ktorá je preňho veľkou profesionálnou výzvou. Venuje sa prípadu spred dvadsiatich rokov, keď boháča Michala odsúdili za znásilnenie a vraždu jeho mladej priateľky. Preniknúť za Michalovu hrubú stenu nedôvery k vonkajšiemu svetu nie je jednoduché, no v mene lásky k zavraždenej dievčine napokon redaktorovi otvorí dvere do svojho domu i do vlastného vnútra. Giu postupne odhaľuje nové fakty, ktoré ho šokujú. Kladie si otázku, či milovať je zločin a či láska a hriech idú ruka v ruke. Napokon si uvedomí, že nič nemusí byť také, ako sa zdá, a že aj spravodlivosť môže byť slepá...

Autorka sa vo svojej prvotine inšpirovala skutočnými udalosťami z roku 1991, keď na samote medzi dvoma okresnými mestami na juhu stredného Slovenska našiel náhodný turista mŕtvolu mladej ženy. Tento príbeh je základným motívom románu.

Darina Hamarová Darina Hamarová

ashleynka
  10. 11. 2016, 16:13
Knižka sa mi veľmi páčila, dlho po prečítaní som jej príbeh mala ešte v hlave a myšlienkach. Bola tak krásne smutná a zároveň tajomná, nakoľko kriminálna zápletka tomu dávala aj istú dávku napätia. Páčilo sa mi prelínanie dvoch dejových línií - na jednej strane rozprávanie o živote Giua a na strane druhej spomienky Michala. Chválim, výborne napísaná knižka, určite odporúčam :)