Nevinným sa neodpúšťa

Profil knihy je v jiném jazyce

Nevinným sa neodpúšťa
Originální název: Nevinným sa neodpúšťa
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Slovart - 2014
ISBN: 978-80-556-1150-1

Slovart (2014) 978-80-556-1150-1 304

Každý normálny človek má aspoň jedného kamaráta či kamarátku. Niekedy sa z nich stanú manželia, niekedy manželky, občas ostanú kamaráti kamarátmi. Hovorí sa, že čím ich je viac, tým je život ľahší, no nie vždy je to tak - často idú riadne na nervy. Zvládnuť výstrelky roztopašných kamarátov si vyžaduje riadnu dávku trpezlivosti, dokonca sa môže stať, že svojimi hlúpymi nápadmi doženú až k samovražde. Potom už iba rozpačito stoja nad hrobom, nechápavo krútia hlavami a stále dookola si kladú otázku: Kto za to môže? Nikto nechce byť vinníkom, nikto nechce niesť zodpovednosť za smrť kamaráta, nikto nechce cítiť vinu, ale nie každému sa to podarí. Životné cesty sa občas tak nečakane skrížia, osudy ľudí tak neuveriteľne prepletú a skomplikujú, že sa aj z obyčajnej náhody môže stať prípad. Napokon musia prísť detektívi Krauz a Chosé a pomôcť pri hľadaní pravdy. Nájsť ju môžu, to dokážu, ale zbaviť niekoho viny – na to právo nemajú. Niektorým kamarátom sa odpúšťa ťažko a nevinným sa nedá odpustiť vôbec.

ashleynka
  10. 11. 2016, 21:45
Bola to moja prvá "Dánovka", na ktorú som sa už dlho chystala. Nemôžem povedať, že sklamala, ale ani, že som z knižky bola úplne hotová :) Určite však siahnem aj po ďalších knihách tohto autora. Najviac sa mi asi páčil štýl písania, ktorý bol výnimočný častými úsmevnými pasážami a tak išlo o detektívku s celkom schopnou úrovňou humoru :)