Z Rijádu do sveta

Profil knihy je v jiném jazyce

Z Rijádu do sveta

Marenčin PT - 2014
ISBN: 978-80-8114-319-9

Marenčin PT (2014) 978-80-8114-319-9 318

V lete roku 2014 uplynuli tri roky ako som priletela do Rijádu, hlavného mesta Saudskej Arábie. Za tú dobu som napísala stovky blogov a vydala dve knihy. Myslím si, že to úplne stačí ako dôkaz toho, ako táto krajina človeka ovplyvní... My, európske ženy, to nemáme v Saudi ľahké. Musíme si zvyknúť na nosenie čiernej abáye, na to, že nesmieme šoférovať, na obchody a reštaurácie zatvorené päťkrát denne v čase modlitby a na množstvo iných, pre nás ťažko pochopiteľných obmedzení.

Napriek tomu – alebo možno - práve preto - slovenská a česká komunita v Rijáde je úžasne životaschopná a vznikajú tu priateľstvá na celý život. Moja prvá kniha Ženy z Rijádu bola o priateľstve a nie je tomu inak ani v tejto druhej. Je o nás, silných ženách, ktoré tu žijeme, pracujeme, milujeme, riešime problémy, stretávania aj rozchody, stratu blízkych duší aj každodenné problémy prežitia. Tak, ako všetky ostatné ženy na svete...akurát sa o svoje zážitky rady podelíme aj s vami...