Tréning väzňa

Profil knihy je v jiném jazyce

Tréning väzňa Originální název: Paul Coach Wade´s Convict Conditioning
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nezistené / Iné - 2013
ISBN: 978-80-970922-3-8

Nezistené / Iné (2013) 978-80-970922-3-8 312

V čom spočíva sila a tajomstvo knihy Tréning väzňa?
Tréning väzňa je technika cvikov s váhou vlastného tela, ktoré nám predstavuje autor Paul “Coach” Wade vo svojej knihe s pôvodným anglickým názvom Convict Conditioning.
Ako cvičiť, keď život závisí od tvojej vlastnej sily a tvrdosti?
Najviac metód súvisiacich s posilňovaním a zušľachťovaním svalstva je pre ľudí "domácich", totiž pre takých, ktorý žijú svoj život v relatívnom bezpečí. Svoju silu si pestujú pre hrdosť, vidia v tom výkon a nepoháňa ich samotný boj o prežitie. Profesionálny športovec trénuje, aby mal dobré výsledky na športovom podujatí, a nie preto, aby bezpečne vyšiel z boja o život ako víťaz.
Paul Wade strávil devätnásť pekelných rokov na takých miestach, ako sú väznica San Quentin, Angola, či Marion. Brány väznice prekročil ako bojazlivý a vychudnutý chlapček a vyslobodil sa odtiaľ ako jeden z najsilnejších mužov sveta. Paul Wade využil a obetoval čas strávený za múrmi kriminálu na to, aby vyvinul desivú silu potrebnú v boji o holý život. Kto by si pomyslel, že zabudnuté tajomstvo sily nájdeme práve v amerických väzniciach! Paul Wade postupne vyhrabával tieto tajomstvá, akoby mu život visel na vlásku a mnohokrát to tak naozaj mohlo byť. Paul Wade sa vyslobodil: splatil svoju dlžobu spoločnosti. Nielen skrz hrôzostrašné zážitky, ale dlh splatil aj najväčším darom, aký nám mohol dopriať: techniky tréningov, ktoré spísal v knihe, môžu prospieť každému, kto už má plné zuby slabosti a túži po skutočnej sile.
Technika
Dôsledným dodržaním techník tréningu môžeme podľa autora dosiahnuť takú nebývalú, úžasnú silu, vďaka ktorej budeme schopný robiť cviky, ktorých je schopný len málokto.
Napr.:
- kľuky na jednej ruke
- zhyby na jednej ruke
- drepy na jednej nohe
Všetky tieto výzvy dosiahneme výlučne cvikmi s váhou vlastného tela, bez použitia akéhokoľvek náčinia. Na to, aby sme boli schopný vykonať hore spomínané majstrovské cviky, musíme prejsť deviatimi cvikmi, z ktorých prvý cvik vykoná aj najviac lenivý človek, ktorý vykonáva sedavú práce bez rokov cvičenia.
Pomenovanie
Pomenovanie tejto techniky pramení z cvičení, ktoré je možné robiť bez akéhokoľvek vybavenia, bez činiek, na akomkoľvek mieste, hoci aj vo väzenskej cele. Autor Paul“Coach” Wade strávil devätnásť rokov v amerických väzniciach, kde vyvíjal túto techniku trénovania.
Tomi “Kid” odporúča
Samotný tréning ktorý opisuje táto kniha si vyskúšal aj Tomi “Kid”, majster sveta v profesionálnom boxe. O jeho odporúčaniach, pocitoch a dojmoch, ktoré ho sprevádzali počas trénovania sa dozviete práve v tejto knihe.