Neviditelné příběhy

Neviditelné příběhy Originální název: Neviditelné příběhy

Listen - 2007
ISBN: 978-80-86526-26-3

Listen (2007) 978-80-86526-26-3 160

Soubor povídek současných českých autorů na téma záhady, tajemství, překvapení, pátrání po vrahovi… "Žijeme ve světě zázračných příběhů, jejichž jádro nám zůstává utajeno, a jsme jen hluchými svědky a slepými pozorovateli," tvrdí hrdina povídky Jiřího Kratochvila z dalšího svazku edice Česká povídka. O setkáních soukromého psychiatra s mužem. který přestává slyšet své kroky, píše Vojtěch Mornstein, autor úspěšného románu Gorazdův limit. Květiny a zapálená svíčka na jejím předem zakoupeném hrobě překvapí a vyděsí hrdinku povídky Edy Kriseové. Záhadná neviditelná překážka brání milencům zůstat spolu v příběhu Jany Rečkové. Kdo vraždil Dantovou rukou? Detektivku o hledání vraha univerzitního profesora napsal Roman Ludva. Drsnou pointou ve stylu Alfreda Hitchcocka vrcholí povídka Radky Denemarkové. (Založil/a: marta-b)

Eda Kriseová Eda Kriseová
*18.07.1940