Moja stručná história

Profil knihy je v jiném jazyce

Moja stručná história

Slovart - 2014
ISBN: 978-80-556-1100-6

Slovart (2014) 978-80-556-1100-6 144

Moja stručná história rozpráva o Hawkingovej nepravdepodobnej ceste od chlapčenských rokov v povojnovom Londýne až po roky medzinárodnej slávy. Tento stručný, vtipný a úprimný príbeh predstavuje Hawkinga ako zvedavého chlapca, ktorého spolužiaci prezývali Einstein; ako vtipkára, ktorý sa raz stavil s kolegom o existencii čiernej diery; ako mladého manžela a otca, ktorý sa snaží vybudovať si postavenie vo svete fyziky a kozmológie.

Hawking píše s pokorou a humorom sebe vlastným a zdôveruje sa aj s výzvami, ktorým musel čeliť potom ako mu vo veku dvadsať jeden rokov diagnostikovali ALS (amyotrofnú laterálnu sklerózu). V knihe sleduje svoj rast ako mysliteľ a vysvetľuje ako ho vyhliadka skorej smrti priviedla k prelomovým objavom. Opisuje aj vznik svojho majstrovského diela Stručná história času, jednu z kľúčových kníh dvadsiateho storočia. Moja stručná história otvára čitateľom okno do Hawkingovho osobného vesmíru.