Ber, po čem toužíš

Ber, po čem toužíš Originální název: Ber, po čem toužíš

Listen - 2006
ISBN: 80-86526-20-8

Listen (2006) 80-86526-20-8 144

Napsala Hana Andronikova a kolektiv.

Příběhy už desátého souboru edice Česká povídka situovali autoři do blízkého i vzdáleného zahraničí.
V New Yorku se odehrává jemně humorný příběh židovských novomanželů, který napsala Hana Andronikova. Ve stejném městě Iva Pekárková prožívá pozoruhodná setkání s originálním matadorem taxikářského řemesla, milovníka koček a zbraní. Až do Austrálie zasadil své působivé road movie čerstvý nositel Státní ceny za literaturu Ivan Dutka. Dávný sen si návštěvou Paříže chce splnit hrdina povídky Jiřího Kratochvila, o sen a iluzi naopak přichází osamocená česká diplomatka v předvánočních Helsinkách z příběhu Markéty Hejkalové. Milostné povídky Sylvie Richterové, Ivy Hlinkové a Jaroslava Rudiše se odehrávají v italské Padově, francouzské Provence a německém Kielu. Až kriminální dobrodružství mladého muže z české emigrantské kolonie v Torontu zachytil Josef Moník. (Založil/a: marta-b)

Hana Andronikova Hana Andronikova
*09.09.1967 - †20.12.2011

marta-b
  18. 8. 2013, 20:32
Moji oblíbení autoři z této povídkové sbírky nezklamali, přečetla jsem jejich příběhy jedním dechem, ale ke konci už mě knížka dost nudila. Tam bych výběr autorů ohodnotila jako trochu slabší. Takže dávám 3/5.