V pasti

Originální název: Spy who came for Christmas

Alpress - 2008
ISBN: 978-80-7362-612-9

Alpress (2008) 978-80-7362-612-9 224

Překrásně vyzdobené ulice Santa Fe zraněný Paul ani nevnímá. Postřelen a vyčerpán ztrátou krve prchá před dobře vycvičenými pronásledovateli. Nejde jen o něho pod kabátem tiskne malé dítě, které musí za každou cenu zachránit. Když se mu na chvíli podaří ztratit se ozbrojeným mužům z očí, ukryje se jednom z domů. Musí okamžitě začít pracovat na obraně usedlosti, zraněný nemá šanci zabijákům utéci. Bohužel zjistí, že dům není prázdný. Smrtelnému nebezpečí vystavil vyděšenou ženu s malým chlapcem. Krutý boj o záchranu životů začíná...

Richie
  21. 2. 2013, 4:12
Už jsem od Morrella četl lepší věci. V pasti by byla výborná povídka, ale Morrell krátký příběh natáhl až do 200 stran, a to je škoda. Střední pasáž, kdy hlavní hrdina vypráví špionážní verzi o třech králích (špionech), Herodovi a Ježíšku, byla docela nudná, do příběhu trochu násilně (a zbytečně) vecpaná. Také mi vadila ta americká hysterie z terorismu, která z knihy občas čiší.
Úvod a především závěr činí z knihy slušnou oddechovku, nicméně přesto poněkud zaostávající za většinou z děl Morrella.
Adam Walder
  25. 4. 2012, 22:12
Celý děj knihy se odehrává v jeden den, resp. v jeden večer, takže 200 stránek je až až. Děj začíná velmi zajímavě a čtenář se postupně dozvídá pozadí celého příběhu. Nemůžu se bohužel zbavit dojmu, že prostřední pasáž natažená více než by měla být, jako by autor potřeboval zaplnit těch 50 stránek navíc, aby dílo mohl vydat jako knížku a ne jen jako povídku. Rovněž mudrcům je věnována snad až moc velká část příběhu a Paulova pohádka je tak překombinovaná, že si myslím, že jí 12letý chlapec těžko mohl rozumět. Ale děj naštěstí zase nabere obrátky a posledních 30 stránek je našlapaných k prasknutí. A závěr - koruna díla, je na Davida až neskutečně překvapivý a dojemný a musím říct, že mě dojal tak, až mi slza ukápla. Tato kniha asi nepatří k nejlepšímu, co David napsal, ale čte se příjemně a rozhodně ji doporučuji.
matylda86
  7. 8. 2011, 20:08
Super!!! Od tohoto autora jsem četla dílo Bludičky, ale s tímhle se nedaly srovnat. Toto dílo bylo tak poutavé že jsem od knížky nemohla odtrhnout oči. A po této knize si určitě přečtu další jeho knihy.