Keď utiecť, tak s tebou

Profil knihy je v jiném jazyce

Keď utiecť, tak s tebou

Motýľ - 2014
ISBN: 978-80-8164-022-3

Motýľ (2014) 978-80-8164-022-3 200

Čo robiť, keď sa z manželstva vytratí láska, dcéra kreslí čierne slnko a šéf sa vyhráža prepustením z dobre plateného miesta?
Denisa uteká pred realitou do virtuálneho vzťahu. Anonymné četovanie postupne prerastie do úprimného priateľstva so sľubnou budúcnosťou. Celkom inak sa vyvíja jej skutočný vzťah so ­záhadným detektívom, ktorého spozná za bizarných okolností. Navyše je tu dieťa trpiace traumou po rozchode rodičov, pomsty­chtivý exmanžel, dom zaťažený dvomi hypotékami... Kvôli peniazom prijme prácu vizážistky tanečníc v nočnom klube, kde sa schyľuje k tragédii.

„Čo nechápete? Iba sa skrýva za slová. Veď nič konkrétne nepovedala. Každý chce predsa niekedy utiecť. Ide len o to, s kým.“
„Prečo?“ rozohnila sa Lola. „Ja, napríklad, nikoho k šťastiu nepotrebujem. Najlepšie je utiecť sama so sebou.“
Denisa zdvihla hlavu a pozrela sa do zrkadla. „A ešte lepšie pred sebou...“

Tento príbeh plný iskrivých dialógov vyšiel v skrátenej podobe pod názvom Nočný chat a ranný fresh ako príbalová novela v časopise Emma v r. 2013.