Už tě nemiluju

Originální název: Už tě nemiluju

Listen - 2005
ISBN: 80-86526-15-1

Listen (2005) 80-86526-15-1 142

Napsal Petr Šabach a kolektiv.

Když se ztrácí láska a vztah končí, bývá to většinou bolestné. A právě o rozchodech, neporozumění, o vytrácejících se citech jsou povídky z další knížky edice Česká povídka.
Petr Šabach zachycuje ve své povídce šokující konec zdánlivě spořádaného manželství. Naopak Daniela Fischerová pojala vztah starších partnerů spíše komorně. O rutinním mimomanželském poměru píše Ivan Klíma. K lásce v období totality se vracejí Eva Kantůrková a Iva Pekárková. Na zvláštní, až morbidní strunu hraje Miloš Urban. Naopak civilní příběhy o vzájemném nepochopení přinášejí autorská dvojice Zdena Bratršovská a František Hrdlička a také Kateřina Rudčenková. Až patologický vztah dcery a matky rozkrývá Alexandra Berková. (Založil/a: marta-b)

marta-b
  2. 8. 2013, 16:23
Další výborná knížka z edice Česká povídka. Všechny povídky mě moc bavily, ani u jedné jsem se nenudila. Takže za mě je to 5/5 a těšim se na další knížky z tého edice, které mám nachystané na přečtení teď v létě.
Raggen
  8. 2. 2012, 17:03
Povětšinou vtipné povídky s někdy dost překvapivým koncem... Knížka se mi moc líbila a už se chystám na další z této edice...