Zabij mě líp

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Listen - 2005
ISBN: 80-86526-16-X

Listen (2005) 80-86526-16-X 144

Napsal Miloš Urban a kolektiv.

V dalším souboru edice Česká povídka se šest autorů pustilo do hororu, který v české literatuře příliš nezdomácněl. Dosud nepublikované povídky neděsí čtenáře oživlými mumiemi či hrůznými vetřelci z vesmíru ani tu netečou potoky krve. Ale tajemství, vraždy, záhadná úmrtí i napínavý děj v souboru Zabij mě líp nechybí. V pravdě hororové zážitky čekají pětici studentů, kteří přijedou strávit mrazivé Vánoce do starého zámku, v příběhu Milana Urbana. Smrt jako odplatu "připravili" adrenalinovým řidičům Iva Pekárková a Ondřej Neff. To je však jediné, co jejich texty spojuje. Rukou neznámého vraha umírá v malém americkém městečku jedna dívka za druhou; Martin Kolář vidí i drsné události očima dospívajícího chlapce, "psychouše", jak mu říkají jeho vrstevníci. V povídce Jana Jandourka se ztrácejí čtrnáctiletí premianti. Z odhalení, kdo je má na svědomí a jakým způsobem, člověka zamrazí. Teprve dvaadvacetiletá studentka Anna Cermanová ve svém baladickém příběhu působivě zachycuje atmosféru horské vesnice, kam po první světové válce přijíždí nový učitel. Čtenář brzy vytuší, že v zapadlém koutě hor se schyluje k tragédii. (Založil/a: marta-b)

Miloš Urban Miloš Urban
*04.10.1967