Země - Planeta záhad

Země - Planeta záhad

Reader’s Digest Výběr - 2013
ISBN: 978-80-7406-128-8

Reader’s Digest Výběr (2013) 978-80-7406-128-8 352

S knihou Země planeta záhad si budete moci vytvořit vlastní názor! Přináší vám vědecky podložená vysvětlení, nové důkazy i aktuální fundované informace, které jednou provždy změní váš pohled na 200 tajuplných přírodních jevů. A co je důležité - všechny tyto jevy prokazatelně existují, byly a jsou pečlivě pozorovány a zkoumány. Tam, kde chybí jasné zdůvodnění nebo existuje více možností, jak daný fenomén vysvětlit, přináší tato jedinečná publikace všechny protikladné teorie, aby si čtenář mohl vytvořit vlastní názor.

Déšť rudý jako krev. Zpívající písky. Obrovské kusy ledu řítící se k zemi z jasného nebe. Vyhynulá zvířata, která se znovu vynořují jako "živoucí fosilie". Voda zadržující lodě zdánlivě magickou silou. Jámy zaplněné věčným ledem ve žhnoucím pekle Nového Mexika. Malé slepé ryby, které žijí a prospívají navzdory jedovatému plynu v zamořené jeskyni. 1 700 lidí, které nečekaně zastihla smrt na břehu jezera.

Co všechno mohou ovlivnit mocné přírodní síly? Příroda nám znovu a znovu ukazuje svou nesmírnou moc.

Zprávy o fantastických přírodních úkazech se často dostanou až do tučných titulků předních stránek novin, jako například informace o obří ledové kře, která se oddělila od antarktického ledového šelfu a pluje otevřeným oceánem. Také některá místa naší planety vyvolávají neustále nové otázky, jako například Měsíční údolí v Argentině, kde se nachází velké množství kosterních pozůstatků dinosaurů. Jak vznikl tento hřbitov zkamenělin? Na tento a další podobné dotazy vám odpoví naše kniha!

Ponořte se do vzrušujících stránek a objevte nejen studnici nepřeberných informací, ale především zábavnou knihu, ke které se budete stále vracet. Zajistěte si tuto publikaci plnou vzrušujícího čtení, v níž na vás čeká nejedno překvapení!