Proč se nám líbí to co se nám líbí

Proč se nám líbí to co se nám líbí

Metafora - 2011
ISBN: 978-80-7359-283-7

Metafora (2011) 978-80-7359-283-7 144

Co všechno nám lidem přináší potěšení? Obdivuhodná sonda do hlubin lidské mysli…
Přemýšleli jste někdy o tom, proč se z některých jedinců stávají kanibalové? Proč nám (většinou) připadá nechutné a zvrhlé mít sex s vlastním sourozencem nebo rodičem? Proč se někdo dobrovolně nechá týrat a ponižovat, a ještě mu to působí rozkoš? Proč nám originály uměleckých děl připadají nekonečně cennější než padělky?
Autor téhle knihy se pouští pořádně hluboko do téhle neprobádané říše a vysvětluje, jak se tímhle vším výrazně odlišujeme od ostatních živých tvorů a jak nás právě tyhle věci činí „lidskými“.
Dokonce už od plenek dokážeme my lidé rozpoznat realitu od fikce. A přestože spřádání snů, fantazie, okouzlení hudbou či příběhy nám v našem evolučním vývoji nepřinášejí nic nezbytného pro přežití, necháváme se tím vším znovu a znovu okouzlovat.
Proč?
To už na stránkách téhle nanejvýš zajímavé knihy zjistíte sami.

Paul Bloom Paul Bloom