Serengeti

Serengeti

Podtitul: pohled do africké divočiny

Originální název: Serengeti. Fenster zur Schöpfung

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2154-0

Knižní klub (2008) 978-80-242-2154-0 288

Napínavá reportáž o jedinečném světě zvířat východní Afriky je poučným vyprávěním, doplněným o mistrovské fotografie. Od té doby, co Bernhard Grzimek vydal nyní již klasické dílo Ráj divokých zvířat se oblast východní Afriky stala ukazatelem, podle něhož lze usuzovat, zda jsme vůbec schopni ochránit původní přírodu planety Země. Zoolog a tvůrce filmů o zvířatech Reinhard Radke, poctěný několika mezinárodními cenami, líčí ve své strhující knize vzájemnou souhru všech tvorů, žijících v národním parku Serengeti. Radke za doprovodu neobyčejně nádherných snímků obou světově proslulých fotografů divokých zvířat Anupa a Manoje Shahových ukazuje, že Serengeti není ani osamocenou archou Noemovou, ani idylickým rájem na Zemi. Mnohem spíše je šťastnou náhodou zachovaným kouskem původní africké divočiny. Nabízí nám možnost pochopit, jak křehký, drahocenný a ochrany hodný je svět, v němž žijeme.

zdroj: www.kosmas.cz (Založil/a: John L. Flow)