Sračka

Sračka Originální název: On Bullshit

Columbus - 2005
ISBN: 80-7249-216-0

Columbus (2005) 80-7249-216-0 65

Je to vtip? Není to vtip? Každopádně je to dost vážné na to, aby se tahle knížka stala světovým bestsellerem…
"Jednou z nejvýraznějších charakteristik naší kultury je skutečnost, že všude kolem nás se z různých úst line neskutečná spousta sraček," prohlašuje autor tohoto nevšedního díla a se vší vážností pokračuje: "Mým cílem je poskytnout obecný přehled o tom, co to sračka je a jak se odlišuje od toho, co sračka není - nebo (pokud si to přejete vyjádřit jinak) více či méně zevrubně definovat charakter obecného pojímání sraček." Jistě, můžeme to považovat za recesi, ale na to je text příliš seriózní, vývody příliš brilantní a záběr do historie, klasického dramatu, literatury i filozofie příliš široký. Nikdo neříká, že to není zábavné, ale při vší nesporné zábavnosti, je to dostatečně "vědecké" na to, abychom se nad tím zamysleli.

Zdroj: www.pemic.cz (Založil/a: John L. Flow)