Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Extrémy a lidé blízcí

100%
5 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Extrémy a lidé blízcí

Podtitul: rozhovor se Šimonem Pánkem


Autor:
Originální název: Extrémy a lidé blízcí

Nejnovější vydání:
Galen - 2008
ISBN: 978-80-7262-545-1
Počet stránek: 165
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Galen (2008) 978-80-7262-545-1 165

Šimon Pánek je znám především jako zakladatel a mnohaletý ředitel špičkové humanitární organizace Člověk v tísni, která od skromných začátků před patnácti lety čítá dnes několik set pracovníků. Navíc má osobní zkušenost z těch nejrizikovějších a nejzanedbanějších oblastí světa. Knižní rozhovor, který vznikl díky publicistovi Janu Urbanovi, představuje Šimona Pánka nejen v jeho profesi, ale také mimo ni. Úvahové pasáže, nevšední postřehy, dramatické zážitky, humorné historky, osobní kronika... to vše a ještě daleko víc najdete na stránkách této knihy. (Založil/a: hladko)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Tomas Hlavsa
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 12. 2015, 23:20
Vánoční nadílka přinesla pod stromeček a do mého čtenářského koutu knihu, do které jsem nejdřív jenom nahlédl, a vzápětí ji během vánočního bezbřehého klidu zhltnul společně s pořádnou hromadou cukroví. A byla to četba inspirující, energizující, a to vůbec ne kvůli těm vánočním sladkostem. Opět ve mně vzplanulo volunteerské srdce.
Publikace Extrémy a lidé blízcí autora Jana Urbana je koncipována jako jeden dlouhý rozhovor s Šimonem Pánkem, jedním ze studentských vůdců během revolučních událostí roku 1989 a zakladatelem elitní humanitární organizace Člověk v tísni. V knize se postupně probírá řada témat od oněch listopadových událostí, názorů na vnitrostátní i mezinárodní politiku, komunisty nebo Rusko přes velká cestovatelská dobrodružství na Sibiři, Kavkaze, Balkánu i jinde až po okolnosti založení Člověka v tísni, zkušenosti z krizových míst, válek, konfliktů a úvahy o smyslu pomoci lidem a spolupráci neziskového sektoru se státní mocí. Vidění světa a jednotlivých událostí člověkem, který systematicky pomáhá lidem. Který něco hmatatelného dokázal. Který má zkušenosti z první linie pomoci a to o čem mluví, má opravdu prožité. Úvahy, příhody, popisy. Racionální, jasné, 160 stran textu a sem tam nějaká fotografie. Pro všechny tyto důvody jde o velmi inspirující četbu a knihu nelze než upřímně doporučit tomu, kdo se třeba jen o část zmíněné problematiky alespoň lehce zajímá.
Kavischka
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 6. 2010, 14:49
Správně položené otázky někdy udělají více, než sebelepší a sebeinteligentnější odpovědi. Jan Urban a Šimon Pánek jsou pro mě velké osobnosti, dozvěděla jsem se mnohému, poupravila si názor a přesvědčila se, že černá a bílá neexistují...
hladko
100% 100% 100% 100% 100%
  8. 5. 2010, 16:02
V rámci otázky, koho by rád viděl v pozici příštího prezidenta, Václav Havel zmínil jméno Šimona Pánka. Osobně mě mrzí, že mě to nenapadlo dříve, než pana Havla;) Kniha o názorech a zkušenostech Pana Člověka.