Odpusť mi, Leonard Peacock

Profil knihy je v jiném jazyce

Odpusť mi, Leonard Peacock

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-551-3832-9

Ikar (2014) 978-80-551-3832-9 264

„... kľúčové je urobiť čosi, čo vás v mysliach normálnych ľudí navždy vyčlení z priemeru.
Čosi, čo zaváži.“

Dnes má Leonard Peacock narodeniny. Dnes si vloží do školského batoha pištoľ P-38 – zbraň istého nacistického dôstojníka, ktorú zdedil po starom otcovi – a zastrelí svojho bývalého najlepšieho priateľa a potom seba. Už sa nevie dočkať.
Ale najprv musí povedať zbohom štyrom priateľom, na ktorých mu záležalo: svojmu susedovi Waltovi posadnutému Humphreym Bogartom; spolužiakovi Babackovi, husľovému virtuózovi; veľkej kresťanke Lauren, do ktorej bol tak trochu zaľúbený; a herr Silvermanovi, ktorý ho na strednej škole učí o holokauste. Leonard sa s každým z nich porozpráva a postupne – ako hodiny tikajú a prichádza okamih pravdy – odhalí svoje tajomstvo.

Z anglického originálu Forgive me, Leonard Peacock (Little, Brown and Company, New York 2013) preložila Tamara Chovanová.

Matthew Quick Matthew Quick