Vychovávame deti a rastieme s nimi

Profil knihy je v jiném jazyce

Vychovávame deti a rastieme s nimi

Práh - 2014
ISBN: 978-80-7252-507-2

Práh (2014) 978-80-7252-507-2 240

Od nedorozumení a pokarhaní k slobode, rozvoju a radosti

Pre rodičov malých i veľkých detí

Každý rodič by sa s radosťou vzdal hrozieb a trestov, len keby vedel, ako bez týchto bolestivých opatrení zaistiť, že jeho deti budú prospievať a správať sa zodpovedne. Kniha, ktorú držíte v rukách, je odpoveďou na toto univerzálne želanie. Nehovorí o tom, ako deti nenápadne a mierne ovládať. Ukazuje cestu ako žiť a porozumieť dieťaťu, aby mohlo naplniť svoje najlepšie predpoklady nie preto, že sa vás bojí, ale preto, že to chce zo svojej vlastnej slobodnej vôle.

NOVÝ ROZMER RODIČOVSTVA
PREVRATNÁ KNIHA O VÝCHOVE

Kniha rešpektovanej americkej terapeutky a rodinnej poradkyne predstavuje ucelený koncept výchovy, kde nedominuje ani rodič, ani dieťa a namiesto mentorovania, ovládania a manipulácie je s dieťaťom zaobchádzané s rešpektom a úctou.

Nielen teoreticky, ale aj na mnohých príkladoch z praxe zistíme, že svojim deťom môžeme dôverovať a bezpodmienečne ich milovať. Iba sa musíme zbaviť starých naučených a nefunkčných vzorcov správania sa.

Prečo je táto kniha výnimočná?

Láska >> Vysvetľuje, prečo ovládanie, manipulácia a tresty vo výchove nefungujú. Vychovávať neznamená ovládať. Ak vnímame potreby svojich detí, nechávame im voľnú cestu k ich naplneniu.

Otvorenosť >> Ukazuje postup, ako sa zlých výchovných vzorcov zbaviť a rásť spolu so svojimi deťmi. Dieťa odzrkadľuje naše postoje!

Porozumenie >> Umožňuje nám, aby sme porozumeli dieťaťu, ktoré potom môže naplniť svoje najlepšie predpoklady nie preto, že sa nás bojí, ale preto, že to chce zo svojej slobodnej vôle. Počúvajte svoje dieťa a nie hlasy zo svojej minulosti, nepodľahnite nátlaku svojej rodiny a priateľov!

Dôvera >> Dokazuje, že len z detí, ktoré dostali bezpodmienečnú lásku a dôveru svojich rodičov, vyrastajú sebavedomí, emocionálne odolní ľudia, schopní samostatne a radostne žiť. Uznajte pocity a emócie svojho dieťaťa a dôverujte mu. Prirodzene túži robiť tie správne veci, vyhovieť vám a potešiť vás.