Polozlý

Profil knihy je v jiném jazyce

Polozlý
Originální název: Half Bad
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-551-3829-9

Ikar (2014) 978-80-551-3829-9 352

„Nič nie je dobré alebo zlé samo osebe: záleží na tom, čo vidíme my.“
William Shakespeare, Hamlet

Nathanovi v žilách koluje dvojaká krv. Splodený zo zakázanej lásky medzi bielou čarodejnicou a najkrutejším a najmocnejším čiernym čarodejníkom uniká pred celým svetom. Mal radšej zomrieť pri narodení, ako si to želala rada Bielych čarodejníc. Nechceného polovičiaka čaká krutý osud. Pre večný boj medzi bielymi a čiernymi čarodejnicami bude žiť ako štvaná zver až do svojich sedemnástych narodenín. Vtedy sa rozhodne, na ktorú stranu skutočne patrí. Pod jednou podmienkou. Musí prijať tri dary a napiť sa krvi svojho predka, inak ho čaká smrť. Nathanova matka si však po jeho narodení siahla na život a o otcovi už dlhé roky nik nepočul. Nezostáva mu nič iné, len sa pokúsiť o nemožné – nájsť najobávanejšieho čierneho čarodejníka na svete. Ale ako, keď nemôže veriť ani svojej láske?

Z anglického originálu Half Bad (Penguin, London 2014) preložil Milan Kopecký.

Sally Green Sally Green

minusha97
  13. 11. 2016, 11:05
Takto nejak by vyzeral Harry Potter, keby mala Lilly syna s Voldemortom....

Ok, v skutočnosti to tak úplne nie je, ale prirovnanie je príliš dobré na to, aby som sa ho len tak vzdala. Treba povedať, že keď som túto knihu čítala prvýkrát, tak sa mi páčila o poznanie viac. Mala všetko, čo som v knihe chcela mať, bola tam akcia, dobrodružstvo, rebélia, zaujímavé prostredia a trochu romantiky. Všetko to bolo napísané pútavým štýlom s krátkymi, rýchlo sa čítajúcimi kapitolami a tak som nemala knihe čo vytknúť.
Dnes, hoci sa jej obsah nezmenil, ju vnímam už trochu kritickejšie, lebo jej YA cieľová skupina je pomerne dosť špecifická a ja mám o niečo viac prečítané ako pred dvoma rokmi, ale stále si myslím, že táto kniha je jedna z lepších Young Adult fantasy a s kľudným svedomím ju môžem odporúčať ďalej.