Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Legenda

94%
5 82
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Legenda
Autor:
Originální název: Legend

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Perseus - 2005
ISBN: 80-86481-73-5
Počet stránek: 408
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 31x v oblíbených
v přečtených 118x v přečtených
v knihovně 39x v knihovně
k přečtení 29x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Perseus (2005) 80-86481-73-5 408
Návrat (1997)

Chronologicky sedmá kniha série Drenajská sága.

Druss Veliký. Smrtonoš. Sekerobijce. Legendární bojovník se sekerou - kterého jeho nepřátelé nazývali různě - vždycky však s velkou bázní, zestárl a odešel na odpočinek, kde žil v horách ve svém srubu. Pryč od všeho násilí a bojů. Ale daleko od toho všeho, se vydává na pochod obrovská horda barbarů a jediné, co stojí mezi ní a zemí Drenaje, je pevnost se šesti hradbami, která nebyla nikdy dobyta. Střeží ji ale - v porovnání s hordou barbarů - jen hrstka nezkušených bojovníků. Druss souhlasí, aby vedl tento poslední marný boj, který má udržet hordu mimo jeho rodnou zemi a opět bojuje na život a na smrt v na první pohled předem prohrané bitvě.
Nadarmo se mu ale neříká Veliký. Dokáže Druss tyto bázlivé bojovníky přetavit v hrdiny a postavit se hordě? Tento boj bude možná znamenat jeho smrt, jak mu bylo předpovězeno, ale může takový hrdina prohrát, nebo zemřít? (Založil/a: Parm)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Zuzzi
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 9. 2013, 14:39
Momentálně mám z knihy trochu rozporuplné pocity... Začátek slabší, schématické charaktery (náhlým změnám v Rekových názorech jsem prostě nedokázala uvěřit). Přípravy bojů a boj samotný byl výrazně lepší - poutavé, čtivé, uvěřitelné, úplně jsem se do děje ponořila...škoda, že to dokonale zazdil konec, za který by se nestyděli ani Hollywoodští scénáristé romantických love story! Kladně hodnotím i pokus o pohled ze situace nepřítele, byť byl je hooodně letmý (Peter V. Brett byl tehdy ještě v plenkách a nemohl všem ukázat, jak se to dělá :) )
Pro mě 7/10 a zatím váhám, zda zkusím další Gemmelovu knihu.
RajAthen
100% 100% 100% 100% 100%
  18. 2. 2012, 21:12
Pro mě nesmrtelná klasika žánru a jistě nejlepší (ač prvotina) dílo D. Gemmella. Malý prostor dává vyniknout různorodým charakterům v čele s Drussem Velikým, který přišel vyobjovat svou poslední bitvu, ovšem nehodlá dát svou kůži zadarmo. Další knihy, ve kterých se tato postava objevuje, již pro mě nemají onu hloubku, které se podařilo dosáhnout zde. Není až tak důležité, proč se Druss stal Velikým, ale že takto i odešel. Skutečnost, že čtenář má možnost krátce nahlédnout i do tábora opozice pouze ukazuje střízlivý, řemeslný pohled na válku, kterou nám autor zprostředkuje.
Mysiinkaa
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 12. 2015, 11:03
Super cteni, nostalgie...jak uz je to dlouho co jsem to cetla....uz si ani nevzpominam :] stare dobre casy