Příběhy českých šlechticů

Příběhy českých šlechticů Originální název: Příběhy českých šlechticů

Listen - 2006
ISBN: 80-86526-19-4

Listen (2006) 80-86526-19-4 176

Patnáct medailónů známých i méně známých příslušníků české aristokracie (Bedřich Schwarzenberg, František Kinský, Richard Belcredi, Kristina Colloredo-Mansfeldová, Evžen Wratislav, Jan Egon Kolowrat-Krakowský-Liebsteinský, Alexander Kálnoky, Norbert Kinský, Jiří Stránský, Jiří Sternberg, Johannes Nádherný, Josefina a Jan Hildprandtovi, Adam Bubna, David Parish). Vznikla na základě rozhovorů autora s českými aristokraty, se kterými se scházel v letech 2002 až 2005. Texty doprovázejí kvalitní portréty a vše je vytištěno na křídovém papíře. (Založil/a: marta-b)

Jitka1
  31. 12. 2016, 9:57
Pan Boris Dočekal je kromě citlivě upravených výpovědí sedmnácti zástupců české šlechty autorem i jedenácti z patnácti portrétních fotografií. Sedmnáct vyprávějících uvádím proto, že u rodu Hildprantových a Hrubých jde o matku a syna a v druhém případě o sourozence. Knihu by si měli přečíst všichni, kteří nadávají na osud, protože jsme v ní ve všech případech svědky toho, že každý osud se dá nést s pokorou vůči životu a slušností vůči druhým.