Nevinné obete

Profil knihy je v jiném jazyce

Nevinné obete

Slovart - 2014
ISBN: 978-80-556-1076-4

Slovart (2014) 978-80-556-1076-4 384

Najznámejšia forenzná antropologička, hlavná hrdinka populárneho seriálu Kosti Tempe Brennanová vykope mŕtvolu na mieste, kde by mala už viac ako sto rokov odpočívať v hrobe kláštorná sestra Élisabeth Nicolet. Zvláštna malá rakva v útrobách chátrajúceho kostola prezrádza prvé tajomstvá o osude sestry. Hádanka okolo jej života a smrti, zuhoľnatené a pokrútené telá vo vyhorenej chate, to je len niekoľko nevyriešených záhad. Kto boli títo ľudia? Prečo mali taký strašný osud? Aj v tomto napínavom príbehu nás Kathy Reichs presviedča, že jej reálne skúsenosti z práce antropologičky dokáže naplno využiť na vytvorenie pútavého a majstrovsky napísaného románu. Dnes už svetová bestsellerová autorka, držiteľka Ellisovej ceny, úspešná producentka a spisovateľka, hrdo priznáva že za zrodením najobľúbenejšej hrdinky Tempe Brennanovej je jej vlastný život a práca.