Dobrota a múdrosť-100 myšlienok Jána XXIII

Profil knihy je v jiném jazyce

Dobrota a múdrosť-100 myšlienok Jána XXIII

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-89621-12-54

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-89621-12-54 100

Myšlienky Jána XXIII., je útle dielo veľkého obsahu a nadhľadu. Potešuje ich akési iné, jednoduché, vnútorné a komplexné videnie. Miniatúra slov je často humorne ladená a príjemná. Oblažuje myseľ, vlieva nádej a nabáda konať.
100 myšlienok nás zoznámi s osobou pápeža behom jeho celého života. Okrem oficiálnych slov‘ z príhovorov a encyklík mnohé ďalšie čerpajú z každodenného vnútorného života Angela Roncalliho, tak, ako ich zveril svojmu denníku Il Giornale dell’anima (Denník duše), ktorý vznikal z väčšej časti ešte pred jeho nástupom na Petrov stolec.
Jeho spôsob myslenia môže byť vzorom pre našu unavenú a uvravenú dobu, môže byť pozvaním, ako vnímať veci jasnejšie a s väčším pokojom.
Sú tu slová plné útechy a tvorivosti tak pre prítomnosť, ako aj pre budúcnosť. Istotne sa môžu stať dobrým darčekom pre každého, kto je nám drahý a blízky.