Růže smrti

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Moba - 2010
ISBN: 978-80-243-3785-2

Moba (2010) 978-80-243-3785-2 223

Za letní noci je nalezena mrtvola mladé dívky. Leží na hrobě ozdobeném květinami, který patří islandskému bojovníkovi za svobodu Jónu Sigurdssonovi. Komisař Erlendur a jeho kolegové z kriminálky v Reykjavíku brzy zjistí, že tato smrt má mnoho společného s obchodem s drogami. Policejní vyšetřování se ukáže jako velmi choulostivé, protože do okruhu podezřelých patří také velmi vlivná osobnost... (Založil/a: al-ma)

Pend
  1. 8. 2013, 6:07
Moje první setkání s Indridasonem. Kniha je krásnou ukázkou severské krimi - atmosféra, nálada, tempo příběhu, způsob oslovování se. Důležitou roli v příběhu hrají rybářské kvóty, které zásadním způsobem ovlivnily způsob života na pobřeží a tím i sociální otázku na Islandu.
hero_bk
  13. 9. 2016, 19:33
Tohle je spíš humoristická literatura, než detektivka. Po téměř celou dobu jsem se potutelně usmíval islandským reáliím. Oceňuju však autorovu střídmost, kdy je kniha tak krátká, že nestihne začít nudit.