Renesance

Fantom Print - 2013
ISBN: 978-80-7398-237-9

Fantom Print (2013) 978-80-7398-237-9 288
Fantom Print (2010) 978-80-7398-079-5 288

„Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín..."
Zrazen vládnoucími rody Itálie, rozhodl se Ezio pomstít. Aby vrátil své rodině ztracenou čest, naučí se smrtícímu umění asasínů. Sice využije moudrosti takových velikánů jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli, ale nakonec zjistí, že přežít může pouze vlastním schopnostem. Pro přátele se Ezio stává věrným spojencem. Pro nepřátele však děsivou hrozbou.
Tak začíná příběh intrik, zrady a pomsty.
Pravda bude napsána krví. (Založil/a: Kaori)

#itálie  #pomsta

Bloodym
  17. 12. 2013, 0:44
Jako hra je podle mě Eziův příběh nejlepší. Connor ani Edward mě zrovna neoslovili. Renesance se mi líbila víc než Odhalení. Ale s některými charaktery se nemůžu srovnat. Co ve hře funguje, tady trochu pokulhává. Třetí hvězdička je za předlohu.
Artep524
  28. 6. 2016, 12:52
Pořád jsem měla před očima počítačovou hru, která se asi nedá překonat. Lepší je si nejdříve přečíst knihu a pak hrát hru, asi jako nejdříve kniha, potom film. Tím ale neříkám, že by kniha byla špatná. Bavilo mě historické prostředí Itálie a samozřejmě hlavní postava.
zelmi
  5. 5. 2013, 14:13
Kniha dopňuje to, co ve hře nebylo anebo nemohlo být ukázáno. Celý příběh se mi velmi líbil, i když sem tam byly jisté pasáže, které člověk již nemusel znovu číst. Hlavní hrdina je dobře vykreslen. I když asi bez předchozího hraní hry by to čtení nebylo tak velký zážitek, ale to nemohu posoudit. Nicméně dobrodružné a napínavé čtení to je.
yanniss
  28. 9. 2012, 18:23
Tato série se mi taky velmi líbí. Sice tento díl Renesance se mi zdál slabší, než Tajná křížová výprava, ale i tak se mi moc líbil. Doma mám k přečtení bratrstvo a těším se na 4 díl,který snad vyjde na podzim. Doporučuji :)
sharky95
  16. 4. 2012, 16:29
Příběh dobrý pro hru, ale ne pro knihu - nemáme motivaci proč Eziovy fandit (pomstil se hned na začátku) a ten konec...to je jak z jiného díla. Chybí gradace napětí, chybí obavy o hrdinu. Když už se najde Eziův cíl táhnoucí se celou knížkou - jeho lásku, autor ji nechá zabit jen tak mimochodem. Pro hru dobré, ale pro knihu nevhodné.
maciii
  22. 9. 2011, 23:41
Holá dějová linka bez jakýchkoliv popisů čehokoliv, bez dramatické gradace, s dialogy, které bych splácala i já. V polovině jsem to vzdala, ale věřím, že jsem o nic nepřišla.

---------------------

TheBatman
  22. 12. 2014, 18:03
Podle mě nejslabší díl z celé série. Bavil jsem se jenom do půlky knihy, pak jsem četl už jen z povinnosti. Oproti ostatním dílům mi to čtení přišlo trochu jiné a často jsem se musel vracet v textu a přečíst si znova to, co jsem přečet, jelikož jsem se v tom nevyznal. Přečtěte si spíš ty novější díly.
Ferry919
  25. 7. 2012, 13:35
Celý příběh se mi zdál zkostnatělý a bylo bohužel poznat, že autor se pevně držel herní předlohy.Hodnocení píšu nějaký ten pátek po přečtení a můžu říct, že už si nepamatuju o čem to bylo.
matonnka
  15. 9. 2011, 22:31
Pro mne bohužel zklamání. Souhlasím s Kiji, rozhodně si raději zahrajte hru. ;) Na druhou stranu může fungovat jako osvěžení paměti...
Tony
  7. 2. 2011, 18:55
Člověk který nehrál hru knihu nemůže pochopit, ale hráč ji určitě ocení. Kniha nemá sloužit jako cestopis po renesanční Itálii, nýbrž jako doplněk ke hře. Ode mě pět hvězdiček !
KiJi
  21. 6. 2010, 20:43
Tak to je assassin na čtenáře! Hledal jsem, co je autor zač a v jedné recenzi napsali, že historik. To asi těžko. Autor vůbec nezachytil renesanční Itálii. Vypadá to, jako by knihu napsal samotný autor scénáře ke hře. Z příběhu byla vyňata budoucnost, čtenář se setká jen s jedním hlavním hrdinou, Eziem. O. Bowden vůbec nevytvořil odlišný syžet - scény ze hry překopíroval do knihy, téměř stejné dialogy. Ovšem hráč má možnost interaktivního zážitku, což čtenář nemá. Překopírované scény tak působí nudně, ve výsledku trapně. Autor nebude vypsaný, protože dialogy jsou škrobené, souboje nezáživné. Ani popisovaný parkur děj nezrychlí (na parkur se hezky dívá, ale číst o něm . . .). Fabule tak není strhující a napínavá, i když potenciál má (autor mohl rozpracovat sektu assassinů, minulost apod.) Takže závěrečné slovo: raději si zahrajte hru a čtěte třeba Dana Browna.