Dopisy Mileně

Dopisy Mileně

Nakladatelství Franze Kafky - 2009
ISBN: 80-85844-80-X

Nakladatelství Franze Kafky (2009) 80-85844-80-X 405
Nakladatelství Franze Kafky (2001)

Dopisy, které napsal Franz Kafka Mileně Jesenské. Kafka poznal Milenu během jednoho jejího pobytu v Praze v předjaří roku 1920. Bylo to v kruhu společných přátel a známých v kavárně. Už předtím Kafku dopisem z Vídně požádala, aby jí dovolil přeložit jeho povídky do češtiny. To byl podnět, který vedl k jejich bližšímu seznámení a posléze k milostnému vztahu, jemuž vďečíme za dopisy Mileně. (Založil/a: Sarinka)

Stolid
  22. 3. 2014, 15:38
Tak jsem si říkala, proč si spisovatelé schovávají svoji korespondenci? Možná z minulých vzorů pochopili, že se možná jednou vydá. Navíc, v minulosti své city vyjadřovaly oklikou, nevolili přímá slova. Takže na tom nevidím žádný špatný důvod, proč si nepřečíst, jak uvažovali naši největší spisovatelé. A také vzít si od nich nějaké to ponaučení.
bodieczech
  9. 11. 2010, 23:50
Kdyby jen Kafka věděl, že si budeme tuhle jeho intimní prózu kupovat v knihkupectvích. Určitě by ho to nepotěšilo. Já jsem si ale tohle šmíráctví užívala, Kafku mám moc ráda a tohle mi ještě o něco více odkrylo jeho ryze optimistickou tvář dobráckého humoristy.