Zavržený

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Egmont - 2010
ISBN: 978-80-252-1444-2

Egmont (2010) 978-80-252-1444-2 368

Posvátná přísaha, zavržený anděl a zakázaná láska.
Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.
Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?" (Založil/a: Kaori)

Becca Fitzpatrick Becca Fitzpatrick
*03.02.1979

Magyana
  27. 2. 2015, 13:23
Příběhům o americké středoškolské mládeži zrovna neholduju, ale hlavní hrdinka Nora byla poměrně snesitelná. Téma padlých andělů je přitažlivé, zápletka ucházející.
Shrnuto: není to kdovíjaká pecka, ale jako odpočinkovka na dovolenou docela ujde.
Bloodym
  30. 11. 2013, 1:46
Koupila jsem si první dva díly. Zaujala mě anotace a obálka se mi opravdu líbila, příběh už bohužel moc ne
LeaLea
  16. 9. 2011, 12:00
Připadá mi, že poslední dobou co bestseller, to velkolepá anotace, ale opravdu hluboký čtivý příběh uvnitř nenajdeme.
Fade
  17. 10. 2012, 18:29
Jako oddechová kniha ideální. Hlavní hrdinka je sice opravdu někdy až nebetyčně hloupá, nicméně - kdo z nás se občas nechová jako pakoň, že? :) Jinak nedoporučuju moc rozebírat smysl příběhu či originalitu, ale jak už bylo napsáno, pro oddech mezi těžšími knihami - proč ne?
MargarethMatthews
  30. 3. 2012, 10:10
Musím přiznat, že ačkoliv nejsem příznivce podobných příběhů, tento mne naprosto dostal na kolena. Začetla jsem se do děje tak silně, že jsem po skončení čtení zjistila, že je skoro 5 hodin ráno. Už teď se těším na další osud hlavní hrdinky...
Florence
  14. 3. 2014, 18:25
Už je to delší dobu, co jsem tuto knihu četla, možná dva tři roky zpátky. Tehdy mě velmi bavila a byla jsem z ní nadšená. Když o tom nyní tak přemýšlím, nebylo to přeci zas tak záživné, jako jiné knihy. U témat tohoto typu mě hlavně mrzí, že děj je zbytečně rychlý. Kdyby autorka příběh trochu rozvedla, přidala pár dalších epizod a osudů, hned by byla kniha "barvitější". To se však týká většiny dnešního "bestsellerů", které každý nadšeně "zhltne jedním dechem".
Ange014
  12. 9. 2012, 23:07
Při čtení téhle knihy jsem se vrátila do let, kdy jsem četla ty nejhloupější a nejdívčejší z hloupých dívčích románů. Ano, je tu navíc populární nadpřirozená zápletka, ale to je tak vše. Hlavní hrdinka skutečně nepřemýšlí a nebyla mi ani trochu sympatická. Do pokračování se určitě jen tak nepustím.
Lerenika
  30. 1. 2011, 15:23
Tato kniha si vysloužila 5 hvězdiček. Ať už za děj, nebo za Patche, který je naprosto ohromující. Správnej badboy. Děj je překvapivý, nepředvádatelný. Hodně zvratů. Jestli ste si tuto knihu ještě nepřečetli, tak vám to s klidným vědomím doporučuju. :)
sokoba
  16. 2. 2012, 22:36
Musím říct, že mě tedy podoba se Stmíváním nenapadla. Řekla bych totiž, že v každé knize, která je převážně pro holky najdete určitou podobu. Protože bez krásného kluka to nejde a ani bez nebezpečí ne, takže je to podle mě scestné. V tomhle se to podobá skoro každé knize pro mládež.
Nicméně mě se to moc líbí. Mám doma už i druhý díl (ten mě svým neurčitým koncem opravdu naštval) a určitě si koupím i ten třetí. Má to prostě šťávu.
Míša.L
  30. 6. 2013, 20:47
Upřímně řečeno ta knížka není nijak originální a má naprosto předvídatelný konec, ale mně se prostě líbila. Hltala jsem každou stránku a nemohla jsem se od ní odtrhnout. A Patch? Pro mě je to dokonalá postava. Je sexy a tajemný.. Co víc si přát?!:D Všem doporučuji..:)
Kim
  21. 8. 2011, 22:57
Moc jsem od toho nečekala. Dlouho jsem po ní pokukovala, ale vždycky, když jsem ji chtěla koupit, plácla jsem se přes ruku. Nakonec mi ji půjčila kamarádka a jsem za to ráda! ne, že by to byla až taková hrůza, to ne... Dokonce jsem si i půjčila druhý díl, který jsem nedočetla.
Jak bylo již zmíněno níže, podobnost se Stmíváním je celkem zřejmá, ale já si jí přesto všimla až u druhé knihy. Nikdy mě totiž nenapadlo spojovat si tyto dva příběhy, ale je to tak. Středoškolačka, nudný život se kterým je spokojená, BUM! - nový sexy kluk na škole, láska, tajemství, rozluštění a nečekaný závěr. No... To sebere dvě hvězdičky. Tudíž má tři. :)
Zároveň netvrdím, že by se to hodilo akorát na spláchnutí do záchoda, to ne. Alespoň to není o rádoby upírech... Ale to je už věc názoru! ;)
Barborelka
  24. 5. 2011, 16:21
Po všech těch upírech, vlkodlacích a vílách konečně příjemné zpestření ;-) Popravdě jsem se bála, že děj bude stejný jako stmívání ale byla jsem mile překvapená až na pár podobností, které se dají snadno přehlédnout....mě Zavržený absolutně odrovnal;-)vnesl svěží vítr do již zaběhlích kolejí o upírech a o jiné havěti;-) Nora mi byla sympatická,Patche bych chtěla mít doma ale někdy mě z něj až mrazilo....
Jedním slovem paráda. Vřele doporučuji
trpaslyk
  27. 3. 2011, 17:32
Oslňující badboy, kterej si nakonec stejně získá srdce své vyvolené. Pěkné čtení, po všech upírských romancích je tohle takové příjemné vybočení ze zajetého schématu.
Honey0105
  30. 9. 2010, 17:26
Souhlasím docela s Nikou. Zajímavé postavy, ale děj už takový oprýskaný, ale to bývá. Já jsem nejdřív myslela, že budu číst zase něco o upírech, ale andělé mne překvapili a to příjemně. Trošku víc by to tedy mohlo být rozvinuté a bylo by to mnohem zajímavější, ale jinak bylo dílo tak akorát. Na ukrácení chvilky naprosto vyhovující.
Wajny
  26. 9. 2014, 12:26
Knihu, na kterou jsem se opravdu těšila, jsem přečetla na jeden zátah. Příběh, který není až tak výjimečný a originální, vás i tak vtáhne do děje. Postava Patche mi místy připomínala Edwarda ze Stmívání - bad hero, ale většinou jen na začátku, ale pak jsem brala Patche jako originál a nekazil mi ho žádný Edward :) Kniha se mi četla velmi dobře, některé pasáže bych klidně přeskočila a jiné více rozvedla, ale jako celek na mě kniha působí dobře. Jsem zvědavá na další díly, doufám že mi nezkazí nadšení z prvního dílu. 5*
Samie
  29. 5. 2012, 21:37
Dokonalá kniha :-) Text je pěkně přehledný a srozumitelný. Jsem ráda, že jsem si jí koupila. Ráda si jí přečtu znovu a znovu. Doporučuji.
Janicza
  22. 1. 2012, 12:29
Neznát Twilight a nepřečíst si komentáře k Hush, Hush, které upozorňují na jistou podobnost mezi oběma díly, nevšimnu si toho. Třeba ta biologie... kde jinde se chcete bavit a učit o sexu, když ne v biole?! (za předpokladu že v USA neznají nic jako rodinnou výchovu apod.) a tajemný sexy kluk, který se s nikým nebaví?! - to pro mě bylo největším lákadlem! Motorka nebo velké auto?! - to k roli drsňáka patří... Když to vezmu jako celek, je to dobrá kniha. Zaujala mě svou vtipností, (o originalitě by se mohlo sice debatovat, ale něco tam bylo!), rychlým spádem a zápletkou... Některé Nořiny momenty, kdy se snažila přesvědčit samu sebe, že Patch není dobrý nápad a kdesi cosi, by možná zasloužily promazat, ale můj konečný dojem to zas tak nezkazilo!
Horqusa
  28. 1. 2011, 22:10
Kniha se mi líbila, konečně něco jiného než upíři:) Obě hlavní postavy se mi zamlouvají. Patch je ten správný "badboy" a těším se na CRESCENDO, i když to mezi Norou a Patchem bude dost skřípat...
Gabriel
  9. 11. 2010, 15:21
Vždy mě zajímalo téma padlých andělů a ze začátku jsem o této knize neměla valné mínění, když jsem ji viděla v obchodě. Nicméně zvědavost mě přemohla a nelituji toho. Sice téma padlý anděl a dívka je okoukaný z knihy Fallen, ale velmi mě překvapila postava Patche, hlavně jeho charakter. Kniha je velmi čtivá, občas vtipná a je dobrá pro zkrácení volné chvíle. :-)

---------------------

Veeria
  14. 2. 2013, 14:41
Kniha mě dokonale vtáhla do děje, je velice čtivá a děj je zajímavý. Rozhodně jsem zvědavá na další díl. Plný počet ale dát nemohu, něco mi chybělo k tomu, abych si na konci řekla ,,WOW" :)
Ignis
  13. 2. 2013, 19:54
Další klon Stmívání, akorát že hlavní hrdina je padlý anděl a ne upír. Nicméně je to napsané mnohem záživnějším stylem, i děj a hrdinové jsou zajímavější (kromě hlavní hrdinky, ale i ta je o stupeň lepší). Ale čekala jsem něco mnohem osudovějšího a působivějšího.
gggulas
  27. 5. 2011, 15:04
Musím přiznat, že tolik jsem toho od této knížky nečekala. Delší dobu mi trčela v knihovničce, až jsem se k ní odhodlala. Musím říct, že tato knížka ve mě vzbudila to, co mnohé knížky neumějí - odtrhnout se od ní. Byla jsem příjemně překvapená propletenými zápletkami, různými potyčkami a velmi mne překvapil i konec. Určitě si koupím druhý díl této knížky a myslím, že též nebudu zklamaná.
Souhlasím s uživatelkou CALISTO, po všech těch upírech, krvežíznivých stvůrách konečně nějaké zpestření :)
joedrahr
  13. 4. 2011, 18:07
No musím říct, že tahle autorka nabrala inspiraci ze Stmívání. Má to podobný děj. Stmívání je ale víc rozvinutější a milejší, tady jen čekám, kdy na mě vyskočí dálší smíchanina Jacoba a Edwarda. Musíte uznat, že jsou tam fakt podobnosti. Nora nemá rádá tělocvik, poznají se na biole apod. On je krásný a nebezpečný a může jí podstrkovat myšlenky (nj ve stmívání je Edward četl). A třeba taky Patch jezdí na motorce a má mramorový hrudník apod. říkam že to je napůl Edward a Jacob. No prostě někdy je děj zajímavý, třeba ta maskovaná postava, ale stejně je to fakt špatně obsané stmívaání. Knížka je sice čtivá, ale nevím jestli skočím do dalšího dílu. Trochu mě mrzí, že se ze začátku nic neděje a pasáže jseou vyplňovány nudným blábolením Vee. Kdo dokáže zapoměnout na stmívání a nebude hledat podrobnosti tak si tu knihu zajista vychutná. Upřímně moc mě nebaví, když chci zkusit novou knížku a výsledek je takový, že tam je buď napodobenina Harryho Potter nebo samý upír a popřípadě nějaká šifra. Mrzí mě to. Cožpak nemají vlastní fantazii?? No vypadá to, že na nějakou super knížku napsanou v téhle době budu muset počkat, až dorazí zase nějaký fenomén.
Kiwicatko
  1. 11. 2016, 9:38
Ano, je to tema a pribeh pro nactilete
Ne, uz ni neni -nact
Ale i preto me to pohltilo tak moc, ze sem to proste musela precist az do konce na jeden zatah :-)
Naťule 27
  22. 4. 2016, 8:54
Co k tomu říci... Jednoduchý děj, který se odvíjí velmi rychle. Hlavní hrdinka Nora je neuvěřitelně naivní a hysterická. Neví co chce a jedná bezmyšlenkovitě. Kdybych byla Patch, tak už se na ni dávno vykašlu, protože věchno, co pro ni obětuje, si ani v nejmenším nazaslouží.
viktorie327
  22. 10. 2015, 18:02
Tuto knížku jsem si přečetla na doporučení. Čekala jsem od ní víc. Nějak se mi nešlo do toho pořádně začíst. Další díly si asi nepřečtu. Byla docela tlustá ,takže než jsem ji dočetla trvalo to. :)
--taylor--
  20. 5. 2015, 16:35
Musím uznat, že jsem od téhle knihy čekala míň. Nejdřív jsem to vůbec nechtěla číst (název plus jména postav:)), ale nakonec jsem do toho šla. Kniha mě už od začátku chytla, měla spád a až na pár vyjímek ani nudné části. Celkově jsem si tuhle sérii hodne oblíbila, asi tomu napomolh i Patch. Trochu mi skřípaly zuby u Nořiných komentářů na začátku, typu: ruce pryč od Patche atd.,(ovšem srovnání s čokoládou bylo fakt super;)) ale to je věc názoru... ;)
KatrinaK
  28. 1. 2015, 22:06
Stejně jako pár ostatních čtenářů jsem váhala s přečtením knížky, ležela mi na stole snad měsíc, ale nakonec to přečtení stálo za to. Sice to místy opravdu připomínalo Stmívání, ale na tuhle knížku přesto nemá. Velmi mě zaujala postava Patche, tajemný, ale přesto neodolatelný.. Doporučuji přečíst.
LuciaT
  11. 6. 2014, 13:48
To,co se mi stalo u této knížky se mi ještě nikdy nestalo. Knížku jsem dočetla a okamžitě jsem ji začala číst znovu. A stejně jsem tam našla něco nového, čeho jsem si při prvním čtení ani nevšimla. Já osobně jsem nadšená a Patch je chlap mého srdce
evcik
  2. 12. 2013, 11:51
Hledala jsem něco na čtení a jelikož čtu VA a její pokračování, tak jsem si chtěla od upírů trochu odpočinout... Nemohu řici, že jsem byla do děje vtažena hned. Vadili mi některé zbytečné rozhovory, vadilo mi (ne)myšlení hlavní hrdinky... ale Patch to všechno zachránil :D Když jsem knihu dočetla, váhala jsem, zda sáhnout i po dalším dílu, ale nakonec jsem to udělala a nelitovala jsem.
andy.plodkova
  30. 8. 2013, 22:00
Jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla, zajímavé postavy a originální jména. Kniha mě uplně pohltila, měla sem ji přečtenou za necelé dva dny. Všem doporučuji.
Deni155
  2. 9. 2012, 18:11
Jistě, je tam občas nějaké to klišé, ale co se týče obsahu a děje, není co vytknout. Asi to je spíš pro holky, to ano, ale určitě je lépe napsáno než např. Twilight.
prcek1828
  23. 4. 2012, 15:37
Myslela jsem, že to bude něco stejného typu jako Stmívání, které mě už přestalo bavit a omrzeli mě i filmy. Kniha je ale skvělá a ostatní díly také. Do poslední chvíle něco tušíte, ale konec knihy Vám to vždy vyvrátí. Jedna z mých oblíbených sérií
Lilli
  15. 4. 2012, 11:49
Taky nejsem zrovna největší příznivec děl pro mládež, je to pořád na stejné "brdo", ale Zavžený mě opravdu mile překvapil. Hl. hrdinka není totiž neschopná slečna v nesnázích a to mě přesvědšilo. Příběh se čte sám, já měla přečtené za jeden den a litovala, že nemám koupený už díl druhý.
mental28
  26. 1. 2012, 16:07
hned od prvních stránek perfektní kniha napínavá.pořád se tam něco dějě doporučuji všem které podoný styl baví
kldkld
  16. 9. 2011, 11:32
oh, no ak si odmyslim otvorene plagiatorstvo a ,v poslednej dobe velmi rozsirenu, iracionalitu, vyjde z toho kniha plna vsemoznych narazok a babskych reci - dakujem, ale to stretavam v realite castejsie ako by som chcela. A ten koniec bol typu: "rychlo tam nieco nepravdepodobne splacam dokopy, aby vsetko dobre dopadlo" Hmm 2 hviezdicky a to som stedra.
vanitywhore
  14. 9. 2011, 13:13
Na pokračování se sice zatím nijak nechystám,ale kniha Hush Hush mě rozhodně zaujala.Obzvlášť Patch,který mi zkrátka sedl.
Werushka33
  10. 1. 2011, 15:38
Miluju tuhle knížku. Měli by udělat film a seděla bych u toho od rána do večera. Už se těším na 2. díl, který teda dle recenze má o hodně větší úspěch než první díl.
Nika
  17. 8. 2010, 20:30
Příjemná knížka pro odpočinek. Vzala jsem ji do ruky nezaujatá, ale trochu mě zklamal podobný vývoj příběhu, jaký je ve Stmívání. Ale naopak se mi velice líbily charaktery postav. Palec nahoru za perfektní čtivost, palec dolů za to, že se v první polovině příběhu skoro nic neděje.
Eskarína
  8. 6. 2010, 21:01
Zvědavost, to je důvod, pro který jsem si knihu přečetla. A protože jsem k ní přistupovala bez předsudků a zvláštního očekávání, nebyla jsem ani zklamaná ; ) Kniha zapadá svou podstatou kamsi mezi Twilight ságu a Školu noci. Její zvláštností je postava Patche – padlého anděla, ta mě zaujala pro svojí „neokoukanost“. Samozřejmě nechybí rozvíjející se vztah mezi zdánlivě nesourodými jedinci, druhé pozitivum. Kniha je milá, nenáročná, rychle plynoucí oddychovka se špetkou humoru (často jsem se přistihla, jak se nad stránkami uculuji ; ) a s překvapením, bez špičáků a krve, zato s křídly či alespoň jizvami po nich ; )

Za padlého anděla 4 hvězdičky, a za komplet tak 3 s chlupem : )