Načisto

Argo - 2010
ISBN: 978-80-7387-373-8

Argo (2010) 978-80-7387-373-8 328
Triton (2010)

Docela nenápadný prodavač malé počítačové firmy Kirill Maximov nečekaně ztratí identitu a stane se tzv. funkcionálem, tedy tvorem, který je z čísi vyšší a ne zcela jasné vůle vyřazen z běžného života a je současně obdařen výlučnými schopnostmi. Kirillovou „funkcí" se stane celnice - obyčejná stará moskevská vodárenská věž, jíž se dá procházet ze světa do světa. Hlavní hrdina postupně sám několik světů navštíví, ale chce vědět víc. Hodlá si učinit jasno v tom, kdo za jeho osudovou proměnou stojí a kdo rozhoduje o něm i o mnoha dalších funkcionálech. Dokáže najít „srdce temnoty" a vrátit se do světa normálních lidí? (Založil/a: Kaori)

vladislaus
  3. 8. 2012, 18:50
Moc mne mrzí, že mému oblíbenému autorovi musím dát jen trojku. První díl série nadchl, a čtenáři asi od pokračování mnoho očekávali. Já jsem hrdinu tedy vůbec nepochopil a nechápu i autora, že potenciál svého nápadu promarnil.
Zlatokrt
  23. 2. 2011, 14:47
Stejně jako první díl velmi čtivá kniha plná zajímavých nápadů i námětů pro možné další pokračování. Přestože by se dal konec považovat za poněkud otevřený, další díl mi nechybí a knihu jsem dočetl se příjemným pocitem z četby i příběhu.
chroust123
  5. 9. 2012, 23:40
Nanečisto byla fantasy s nevídaným tempem, akcí a zajímavým prostředím, přímo vybízela k pokračování v tomto stylu, které by nám přineslo vyhrocené situace a rozřešení otázky jak, že to s těmi světy je. Místo toho dostáváme do ruky knihu, která je roztahaná (v první polovině poznáme spoustu postav, které nemají žádný význam a vůbec se nikam neposuneme). Styl vyprávění kdy každá kapitola začíná úvahou se sem zcela nehodí a poud jste čekaly, že se na konci něco dovíte, nebo se něco stane tak NE! Sklamáním navrch je i počet překlepů a podobných nedostatků v překladu, určitě jich tam je alespoň třicet (asi si to po sobě nepřečetli.
Naharr
  4. 12. 2012, 14:27
Po Nanečistu jsem byl natěšený na pokračování, které je bohužel o úroveň níž, než předchůdce. Krásný potenciál zahozen v motanicích kolem ničeho následovaných rychlým rozuzlením.
Eila
  13. 11. 2010, 22:35
Při dočtení Nanečisto snad každý hned tuší brzké pokračování. Bohužel pro mě bylo Načisto velkým zklamáním, kdy báječně rozehranou hru paralelních světů autor nevyužl pro další super knihu.