Kniha lží

Originální název: The Book of Lies

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-624-7

BB art (2009) 978-80-7381-624-7 352

Bible ve 4. kapitole knihy Genesis pojednává o bratrovraždě Kaina, který zabil Ábela. O jednom faktu však mlčí: Jak k tomu došlo? Jakou zbraň vzal Kain na bratra?
To nám po staletí zůstává utajeno.
Když byl v roce 1932 zabit Mitchell Siegel dvěma výstřely do prsou, jeho truchlící syn snil o neprůstřelném člověku. Stvořil Supermana, největšího hrdinu všech dob, a tato nikdy nevyřešená vražda měla s biblickým příběhem jistou podobnost. Nenašla se smrtící zbraň.
Na Floridě ve Fort Lauderdale čelí Cal Harper rodinné tragédii. Jeho dlouho nezvěstný otec je postřelen pistolí, kterou vyšetřovatelé spojují s vraždou Mitchella Siegela v dvaatřicátém, nicméně krátce po překvapivém setkání Cala s otcem jsou oba napadeni nelítostným vrahem, jenž má na těle vytetované Kainovo znamení.
Tak začíná honička za první vražednou zbraní na světě a závod s časem vrací Cala zpět do minulosti. Seznamuje se se skutečným příběhem Kaina a Ábela, s osmdesát let starou nevyřešenou záhadou a dostává se na stopu tajemné organizace z minulého století, jejíž členové se před ničím nezastaví. (Založil/a: Kaori)

Casey
  28. 3. 2014, 15:40
Musim rict, ze knihu napsanou zvlastnejsim zpusobem jsem asi necetl. Nevim jestli je to prekladem, ale celkem dlouho jsem si zvykal na zpusob, jakym je knizka napsana. Nakonec to ale davam jako prednost, protoze takto napsana knizka snad jina neni :-)Nicmene knizka neni uplne spatna, ale skvela take ne. Za precteni ale stoji.
Sasoribi
  12. 3. 2012, 11:42
Skvělý přístup autora jako spisovatele. Strávil roky studováním, výzkumem, rozhovory a prací, než začal se samotným psaním. Naproti takový Dan Brown si fakta, která vydává za pravdu, cucá z prstu...
Bíba Hurvajz
  19. 10. 2011, 16:26
Docela čtivý :), jen ze začátku jsem byl trošku na vážkách.. Nakonec nelituju ze jsem to dočetl.. ;)