Thajsko – Snívajte svoje sny a splnia sa vám

Profil knihy je v jiném jazyce

Thajsko – Snívajte svoje sny a splnia sa vám

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-971274-9-7

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-971274-9-7 130

Rada cestujem a svoje najväčšie cestovateľské sny som si splnila až na dôchodku. Thajsko som navštívila vo svojich sedemdesiatich dvoch rokoch. Cesta ma tešila, videla som, že v Thajsku sa na slniečku vyhrievajú a v teplej morskej vode sa kúpu mimo mladých cestovateľov i dôchodcovia z celého sveta.(Vtedy, keď u nás sú tridsaťstupňové zimy, v Thajsku sú tridsaťstupňové teplá v chládku.) Nestretla som tam žiadneho staršieho Slováka a to mi je ľúto. Veď si to zaslúžite.
V knižke spomínam i na iné cesty. Navštívila som aj mimoeurópske krajiny, ako Nový Zéland, Bali, Austráliu, Uzbekistan, Kazachstan, Ruskú republiku, precestovala som Floridu. Z niektorých som prihodila malú spomienku. Všade sa mi páčilo, odvšadiaľ som si doniesla veľa pekných spomienok. Cestovanie ľudí obohacuje a prináša medzi nás, obyvateľov tejto planéty poznanie nových krajov, ľudí, zvykov a rozhojňuje lásku. A keď sa vraciame domov, radosť z návratu a uvedomenie si, aká je naša vlasť krásna a bohatá.
Ľudia, choďte do sveta, poznávajte aký je svet krásny, čo všetko nám v ňom bolo pripravené a keď si to doprajeme i dopriate. A až príde čas, keď už nebudete môcť cestovať, budete mať na čo spomínať a poviete si: Ten život bol krásny.
A ja som si teraz splnila svoj sen. Navštívila som Siam – Thajsko, rozprávkovú zem.
Splňte si svoje sny. Je to celkom jednoduché. A najdôležitejšie je svoje sny mať..