Uspávač

Profil knihy je v jiném jazyce

Uspávač
Originální název: Sandmannen
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-551-3781-0

Ikar (2014) 978-80-551-3781-0 480

V mrazivej štokholmskej noci kráča po železničnom moste mladý muž. Má legionársku chorobu a je silne podchladený. V nemocnici zistia, že Mikael je už sedem rokov vyhlásený za mŕtveho. Pred trinástimi rokmi sa údajne stal jednou z posledných obetí sériového vraha, ktorého zatkol svojský komisár Joona Linna. Jureka Waltera odsúdili a zatvorili na uzavreté oddelenie psychiatrického ústavu. Kde teda žil Mikael celých trinásť rokov?
Nečakané svedectvo a prekvapujúca Mikaelova výpoveď vyvolajú obnovenie uzatvoreného prípadu. Polícia sa dostáva do časovej tiesne, lebo v hre je záchrana ďalšieho ľudského života. Jediná možnosť, ako sa vo vyšetrovaní pohnúť ďalej, je kontakt s beštiálnym Jurekom Walterom. Treba preniknúť do jeho blízkosti a získať si jeho dôveru. V tej chvíli sa však začína hra mačky s myšou – ale kto sa vlastne s kým zahráva? Ožívajú aj nočné mory Joonu Linnu, lebo vrah trpko poznačil nielen osud desiatok ľudí, ale aj jeho.

Uspávač sa pokladá za doteraz najvydarenejšie dielo Larsa Keplera. Prekonal všetky očakávania a splnil najnáročnejšie kritériá kvalitného kriminálneho románu.

Zo švédskeho originálu Sandmannen (Albert Bonniers Förlag, ScandBook AB, Smedjebacken 2012) preložila Mária Bratová.

Lars Kepler Lars Kepler

katuska234
  5. 5. 2016, 20:02
Tuto knihu som čitala ako prvu od tohto autora. Je to jeho najlepsia kniha prečitala som ju jednych dychom. Kniha je perfektna ktoru určite odporučam prečitat si