Lekcie madam Chic - 20 tajomstiev štýlu, ktoré som odhalila v Paríži

Profil knihy je v jiném jazyce

Lekcie madam Chic - 20 tajomstiev štýlu, ktoré som odhalila v Paríži

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-551-3728-5

Ikar (2014) 978-80-551-3728-5 304

Jennifer Scottová ako študentka na zahraničnom výmennom pobyte v Paríži bývala u rodiny, ktorá ju inšpirovala a zásadne ovplyvnila jej životný štýl. Pani domu madam Chic si vzala bezstarostnú dospievajúcu dievčinu z Kalifornie pod svoje krídla a umožnila jej spoznať, ako Francúzi povyšujú bežné maličkosti života na umenie žiť.

Každá kapitola Lekcií madam Chic vám prezradí niečo z toho, čo sa Jennifer v Paríži naučila, i zopár tipov, ktoré môžete zahrnúť do svojho každodenného života bez ohľadu na to, kde bývate a aký máte rozpočet. V duchu typického francúzskeho prístupu uprednostňovania kvality nad kvantitou sa naučíte vychutnávať dobré jedlo, a pritom si neodopierať, rozumne a elegantne sa obliekať, a mať v šatníku len desať kúskov oblečenia, primerane sa upraviť, ale pôsobiť ako nenamaľovaná – jednoducho žiť ako Francúzka. Lekcie madam Chic sú užitočnou príručkou, ktorá zábavným a pôvabným spôsobom poslúži každému, kto chce svoj aktívny a moderný život osviežiť parížskou nonšalantnosťou.

Z anglického originálu Lessons from Madame Chic (Simon & Schuster, New York) preložila Zuzana Dudíková.

#móda
Jennifer L. Scott Jennifer L. Scott