Vysoké sázky

Vysoké sázky Originální název: Stranger in Paradise

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-420-5

BB art (2009) 978-80-7381-420-5 248

V Paradisu se z neznámých důvodů objevuje Wilson Cromartie řečený Vrána, nájemný zabiják s údajnými apačskými kořeny, a sice po deseti letech od přestřelky, po níž z města musel uprchnout. Jesse Stone není přítomností starého známého pochopitelně nijak nadšený, a proto se ve spolupráci se svými podřízenými, z jejichž řad jako obvykle vyčnívají Loďák Simpson a Molly Craneová, snaží zjistit, co Vránu do Paradisu přivádí. Ukazuje se, že Vránu najal vlivný floridský mafián Louis Francisco a chce po něm, aby zabil jeho bývalou manželku a unesl dceru, které v Massachusetts žijí pod falešnými jmény. Situace se však povážlivě komplikuje, když čtrnáctiletá Amber Francisková prchá od matky ke svému nespolehlivému příteli z gangu hispánských mladíků a hned několik lidí se rozhoduje, že vezme situaci do vlastních rukou.
Jesse si uvědomuje, že Paradisu hrozí vážné krveprolití, a poté, co je na hlavu několika lidí vypsána odměna a dojde ke dvěma vraždám, musí v zájmu vyřešení případu spojit síly s Vránou, ačkoli mu nedokáže úplně důvěřovat. Ve městě se objevuje stále více osob s nejasným posláním a nervozita stoupá. Jesse a Vrána se rozhodnou uzavřít několik propletených záležitostí v jediném okamžiku a naplánují napínavé finále, v němž rozhodně není nouze o dramatické zvraty.
Může se však Jesse Stone spolehnout, že si Wilson Cromartie neponechal v rukávu poslední eso, jako se to už jednou stalo před deseti lety? (Založil/a: Kaori)

Tojaheva
  12. 5. 2015, 10:54
Původně jsem tuto knížku ohodnotila 4 hvězdičkami, ale s odstupem času už si skoro ani nepamatuju o čem byla, pouze vím, že byla čtivá. Proto ubírám jednu hvědičku.
blaufik
  10. 4. 2016, 17:40
Přiznám se, že jsem si pořídila celou trilogii v levných knihách za pár šlupek. Nevěděla jsem , co od toho čekat, a tak jsem prostě začala číst. Můžu s klidným srdcem říct, že mne to opravdu moc nebavilo. Věty byly strašně jednoduché, žádné překvapení, jakási spolupráce detektiva s oním Vránou mi přišla úplně padlá na hlavu. Původně jsem ohodnotila dvěma hvězdama, nicméně jsem jednu musela přidat, po přečtení dalších dvou knih od tohoto autora.
bady
  18. 12. 2014, 23:31
Prumerna detektivka. Cte se to v pohode. Kratke jednoduche vety, zadne dejove zvraty ani prekvapeni. Kooperace policajta s najemnym vrahem je dost podivna.