Joyland

Profil knihy je v jiném jazyce

Joyland
Originální název: Joyland
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-551-3724-7

Ikar (2014) 978-80-551-3724-7 304

Svet kolotočiarov je pestrý, falošný aj desivo úprimný. Občas sa pri stánkoch nehrá o plyšové medvedíky, ale o život. V strašidelnom zámku strácajú mladé ženy spodnú bielizeň a tečie v ňom ozajstná krv. Na vlastnej koži to zistí vysokoškolák Devin Jones, ktorému život dáva poriadne zabrať. Devinova prvá veľká láska sa skončila katastrofou, takže je stále panic a zostalo mu po nej iba zlomené srdce. Nemá s kým stráviť leto, preto nastúpi na letnú brigádu v zábavnom parku Joyland v malom severokarolínskom meste. Ide tam s nádejou, že pri kolotočoch zabudne na svoje depresie a trápenia.
Joyland mu však pripraví niečo omnoho lepšie – ale aj horšie. Devin spoznáva bizarné postavičky z kolotočiarskeho sveta a zapletie sa do riešenia starej vraždy, po ktorej zostal medzi jarmočnými strašidlami jeden skutočný a veľmi nepokojný duch. Pri dramatickom pátraní takmer príde o život. Nachádza však novú lásku a konečne sa z neho stáva muž, hoci úplne inak, než dúfal.
Stephen King opäť ponúka napínavý, vtipný i dojímavý príbeh, ktorý prečítate jedným dychom.

Z anglického originálu Joyland (Titan Books,a Division of Titan
Publishing Group Ltd, London 2013) preložila Marína Gálisová.

Streamline
  2. 9. 2016, 12:09
Jedna z Kingových slabších kníh, o niečo kvalitnejšia ako Carrie, nečakajte však žiadny zázrak, pretože ten sa naozaj nekoná. Kratučká kniha, ktorá sa zaoberá mysterióznym pozadím udalostí v jednom americkom lunaparku.
ashleynka
  10. 11. 2016, 21:54
Táto kniha bola prvou, ktorú som od Kinga čítala. Zo začiatku som mala trošku problém ju úplne neodložiť, trošku ma nudili dlhé opisy. Ale povedala som si, že ju dočítam a nakoniec som neľutovala. Koniec som už čítala so zatajený dychom, a hlavne kvôli nemu sa to oplatilo dočítať :)