Muž se zlatým torkézem

Muž se zlatým torkézem Originální název: The Man with the Golden Torc

Polaris - 2008
ISBN: 978-80-7332-123-9

Polaris (2008) 978-80-7332-123-9 392

První kniha série Tajné dějiny.

Víte vy co? Všechno je to pravda. Všechno, čeho jste se kdy báli konspiračními teoriemi počínaje příšerami pod postelí, duchy, bubáky a obludami s pavoučíma nohama konče. Jediný důvod, proč ještě neovládli svět je, že tu vždycky byla moje rodina, aby jim to zatrhla. To my hlídáme vrátka, chráníme vás před velkým zlým vlkem a vy se o nás nikdy nedozvíte. Jmenuji se Bond. Šaman Bond. No, vlastně ne doopravdy. Jenom si tak říkám. Když máte v popisu práce bratříčkovat se se stvůrami noci, nezbude vám než vtipkovat dokud to jde. Doopravdy se jmenuji Eddie Drood. Pověřený nakopat zadek nadpřirozeným bytostem. Moje rodina je jednou z nejstarších v Anglii, možná vůbec nejstarší, a chráníme lidstvo před silami temnoty víc století, než jsme si i my s to pamatovat. Někteří říkají, že Drood je jen zkomolenina slova druid, ale mě to vždycky připadalo příliš okaté. Práce šamana je chránit kmen před nebezpečím zvenčí a přesně tohle jsem dělal. Svou práci jsem měl rád. Než mi vybuchla do obličeje.První kniha nového cyklu Tajné dějiny. (Založil/a: trollkona)

trollkona
  10. 5. 2010, 21:10
po skvělé sérii Noční strany byl Muž se zlatým torkézem docela zklamáním. Eddie Drood se podobá Johnu Taylorovi jako vejce vejci, má podobnou povahu i schopnosti. Asi jediným rozdílem bylo, že John má problémy se svou matkou, zatímco Eddieho trápí celá rodina. A narozdíl od Noční strany, kde místní obyvatele nějaký ten výbuch nebo potvůrka z pekla nezaskočí, v každodenním Londýně vyvraždění stovky lidí a démoni na dálnici vypadají míň uvěřitelně. Kladem pořád zůstává Simonův styl psaní a hlavně jeho humor. Proto mu věřím, že se situace v dalších dílech může zlepšit :)