Záhada ostrova Flatey

Záhada ostrova Flatey Originální název: Flateyjargáta

Moba - 2009
ISBN: 978-80-243-3645-9

Moba (2009) 978-80-243-3645-9 255

Na neobydleném místě v západním islandském fjordu je nalezena mrtvola. Policie je bezradná, neboť se zdá, že záhadné úmrtí má jistou spojitost se středověkým rukopisem. Mrtvým je totiž již několik měsíců pohřešovaný odborník na rukopisy z Kodaně, který na Island přicestoval pod falešným jménem. Brzy navíc dojde uprostřed tradiční islandské komunity k dalšímu záhadnému úmrtí... (Založil/a: al-ma)

Viktor Arnar Ingólfsson Viktor Arnar Ingólfsson
*12.04.1955

illy
  10. 10. 2012, 10:09
Tohle mě velmi bavilo. Islandský ostrov na konci světa, obydlený zhruba padesáti lidmi. V podstatě díra. Šedesátá léta. Nečekejte žádnou akci, jen poklidné vyprávění o jedné záhadě a dvou úmrtích. Prokládané úryvky islandských ság. Výborné čtení na deštivý večer.
marieke
  9. 3. 2013, 19:17
Zajímavý pohled na život tradiční islandské komunity na malém ostrůvku mezi fjordy a i střípky z historie prostřednictvím středověké islandské ságy. Čtenáři, kteří se zajímají o Skandinávii a svérázný Island zejména, jistě ocení.