Na veky vekov

Profil knihy je v jiném jazyce

Na veky vekov

Tatran - 2011
ISBN: 978-80-222-0605-1

Tatran (2011) 978-80-222-0605-1 1024

Majstrovsky napísaný román Kena Folletta Piliere zeme nadchol milióny čitateľov; je to vzrušujúca dráma o vojne, vášňach a rodinných konfliktoch, súvisiacich so stavbou katedrály. Román Na veky vekov zavedie čitateľov do stredovekého Kingsbridgea o dve storočia neskôr, keď sa muži, ženy aj deti z mesta znova dostávajú do pazúrov ničivej vlny historických zmien.
Vo svojom druhom románe s historickým námetom nás Ken Follet opäť privádza do krásneho, stredovekého Anglicka. Od príbehov ľudí, ktorí zasvätili svoje drahocenné životy stavbe prenádhernej, veľkolepej katedrály, dychtivo vykreslených v Pilieroch Zeme, však nechal uplynúť až stopäťdesiat rokov. Miesto, kde bol tak pracne vybudovaný tento staviteľský skvost, sa tak opäť stalo dejiskom spletitých príbehov niekoľkých postáv, prežívajúcich svoje lásky a nenávisti, ovládaných chamtivosťou i pýchou, vášňami, ctižiadostivosťou, túhou po poznaní, ale aj po pomste.

Ken Follett Ken Follett
*05.06.1949