Precitnutie v nebi

Profil knihy je v jiném jazyce

Precitnutie v nebi

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-551-3729-2

Ikar (2014) 978-80-551-3729-2 280

POVEDZ IM, ČO SI SI ZAPAMÄTALA
Desiateho decembra 2009 prestala Crystal McVeová, tridsaťdvaročná matka štyroch detí, dýchať. Tvár jej najprv nadobudla tmavomodrý nádych, potom až sčernela. Jej matka zúfalo kričala o pomoc a ošetrovateľka sa ju pokúšala oživiť, ale bezvýsledne. Dnes si už Crystal nepamätá, čo sa dialo v nemocničnej izbe počas deviatich minút, kým bola v bezvedomí. Vôbec nič si nevybavuje z paniky, ktorá tam prepukla, keď hlavná sestra vyhlásila pohotovosť najvyššieho stupňa. Pamätá si len to, ako ju to unieslo nevedno kam a že sa prebudila v nebi, na mieste naplnenom takým svetlom a láskou, že sa ani nechcela vrátiť.
Väčšinu svojho bolestného života sa Crystal cítila úplne mimo Božieho pôsobenia. Ale potom nadišiel ten 10. december a deväť minút, ktoré všetko zmenili.

Kniha Precitnutie v nebi pozýva čitateľa na cestu neúnavného, zapáleného hľadania Boha v živote, ktorý bol dovtedy ťažký a zdanlivo bezútešný. S bázňou rozpráva o láske, odpustení, vykúpení a o liečivej moci Božej prítomnosti.

„Práve preto sa chcem o tento príbeh podeliť so svetom. Pretože som bývala skeptická, hriešna a neverila som v Boha či v nebo. Ale Boh je reálny. Nebo je reálne. A najreálnejšou zo všetkého je Božia láska k nám.“
Crystal

Z anglického originálu Waking up in Heaven (Howard Books,
Simon & Schuster, Inc., New York 2013) preložila Zora Ličková.